Talaria Resort & Spa – Wyjątkowy relaks na co dzień i od święta

Już Leonardo da Vinci wiedział, że „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”. Właściciele kompleksu Talaria Resort & Spa podpisują się pod tym twierdzeniem obiema rękami. Stworzyli miejsce, którego filozofia łączy wypoczynek z aktywnością oraz troską o zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie.

Historia XIX-wiecznego pałacu w Trojanowie sięga czasów rodziny Mędrzeckich, właścicieli majątku od 1508 r. Jednak burzliwe dzieje nie były łaskawe dla obiektu i jego gospodarzy. Dwór w obecnym kształcie został wybudowany w 1868 r., a stosunkowo niedawno – dzięki pomysłowi i zaangażowaniu dzisiejszych właścicieli – poddany renowacji. Od 2015 r. odrestaurowany zabytkowy pałac w neorenesansowym stylu przyjmuje gości jako Talaria Resort & SPA. Jego nazwa nawiązuje do starogreckigo określenia „skrzydlatych sandałów”, uznawanych za symbol Hermesa, boga – posłańca, a zarazem synonim komfortu oraz lekkości w chodzeniu po pełnych „wybojów” ścieżkach życia.

Talaria Resort & SPA – uczta dla ducha i ciała

Taka interpretacja idealnie wpisuje się w koncepcję i założenia kompleksu pałacowego, który ma być miejscem zupełnie wyjątkowym, oferującym znacznie więcej niż bezosobowe hotele. Tu goście mają odnaleźć wszystko, czego potrzebują, aby choć na trochę oderwać się od trudów i rutyny codziennego życia, uciec z miasta i zaznać przyjemności składających się na idealny wypoczynek, łączący słodkie lenistwo z aktywnością oraz ucztą dla ducha i ciała.

Talaria Resort

Jesień i zima to czas, kiedy chciałoby się zapaść w głęboki sen i przeczekać do wiosny. Dlatego tym bardziej warto zmotywować się do ruchu i pracy nad kondycją – efekty zaprocentują wiosną i latem. Z pomocą nadchodzi Strefa Wellness w Talaria Resort & Spa, a także strefa cardio, treningi personalne, zajęcia fitness i jogi. W tym okresie szczególnie wzrasta też nasze zapotrzebowanie organizmu na rozgrzewkę, a trudno o lepszy sposób niż sauna lub hammam, których zbawienne właściwości i ich wpływ na zdrowie oraz samopoczucie znane są od wieków. Taka gorąca terapia dla ciała i duszy to także sprawdzony sprzymierzeniec w walce ze stresem i przemęczeniem. W pałacu goście mogą skorzystać ze specjalnych aromatycznych seansów saunowania w towarzystwie eksperta, który doradzi, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z suchej sauny.

Przez cały rok na smakoszy czekają dwie restauracje: Sophie z przestronnym tarasem, polecana miłośnikom domowych smaków, i Susanne z herbaciarnią Essencia, ujmująca kameralną atmosferą. Obie zapraszają do świata wyrafinowanej gastronomii z elementami kuchni wellnesss, którą można rozkoszować się w zupełnie swobodnej, wręcz intymnej atmosferze, spożywając posiłki w szlafroku. Chwilom wytchnienia przy drinku sprzyja bar Catherine, zaopatrzony w imponujący wybór win, piw i mocnych alkoholi. Na szczególne okazje rekomendowana jest romantyczna kolacja w pałacowej Wieży Marzeń – z malowniczym widokiem na park i stawy. Chyba każdy ulegnie nastrojowi posiłku we dwoje (każdego wieczoru możliwa jest tylko jedna rezerwacja) w takim otoczeniu.

Talaria Resort

Talaria Resort & Spa weekendy tylko dla Pań

Talaria Resort & Spa to miejsce, które zaskakuje atrakcjami dedykowanymi na każdą porę roku i okazję. Niezależnie od terminu pobytu goście mogą liczyć nie tylko na nocleg w nietuzinkowych pokojach, z których każdy urządzony jest w innym stylu, lecz także na specjalne programy i pakiety tematyczne. Jedynie na weekendy Talaria jest zarezerwowana wyłącznie dla pań, co sprzyja intymności i nieograniczonemu relaksowi. Zadowoleni będą zapewne również klienci biznesowi, którzy szukają niebanalnego pomysłu na miejsce firmowej integracji lub konferencji w zacisznej okolicy, a zarazem niezbyt daleko od dużego miasta.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.