Hotele przyjazne dzieciom – na co zwrócić uwagę planując wakacje z dzieckiem?

Wakacje z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla rodziców. W zależności od wieku pociechy trzeba wybrać miejsce, które będzie nie tylko bezpieczne, ale również atrakcyjne dla najmłodszych członków rodziny. A jeśli przy tym wszystkim rodzice będą mieli chwilę wytchnienia od ciągłych zabaw to już szczyt marzeń. Czy takie wakacje są realne? Oczywiście, że tak. Wystarczy zdecydować się na hotele przyjazne dzieciom, które zagwarantują wspaniałe wakacje z dzieckiem. Na szczęście, w Polsce takich obiektów jest coraz więcej.

Wakacje z dzieckiem – jak to przedstawia się cenowo?

Obecnie możemy przebierać w ofertach – w zasadzie jedyne co nas blokuje to cena. Aczkolwiek w wielu ośrodkach, hotelach czy pensjonatach często proponowane są darmowe pobyty dla dzieci w określanym przedziale wiekowym. Przeważnie do 3 roku życia dzieci mają wakacje za darmo – pod warunkiem spania w jednym łóżku z rodzicami. Są hotele, które poziom wieku zawyżają np. do 5 czy 6 roku. W przypadku starszych dzieci przeważnie do 12 roku życia proponowane są zniżki, natomiast starsze pociechy mogą być już naliczane jako osoby dorosłe. Warto więc dokładnie zapoznać się z regulaminem danego obiektu, aby mieć świadomość tego, jak liczone będą dzieci podczas wakacji.

Hotele przyjazne dzieciom – czyli jakie?

Każdy rodzic doskonale wie, że jeśli nie zagwarantujemy młodszym członkom rodziny odpowiednich atrakcji, to kultowe „nudzę się” będzie nam towarzyszyć przez cały urlop. Możemy zabrać ze sobą asortyment ulubionych zabawek i gier, planować wizyty w okolicznych wesołych miasteczkach i… zapomnieć o odpoczynku. Chyba że wybrany przez nas obiekt okaże się pomocny w tej kwestii. Pod hasłem hotele przyjazne dzieciom kryje się przede wszystkim odpowiednia infrastruktura dla najmłodszych oraz pakiet gwarantowanych atrakcji. Nic dziwnego, że my rodzice coraz bardziej taką opcję kochamy.

kulki

Wakacje z dzieckiem bez opcji nudy

Obecnie wiele obiektów ma specjalne pakiety wakacyjne, w których każdego dnia dzieciom zapewniony jest program animacyjny. Przeważnie od 4 roku życia dziecko może w nim uczestniczyć bez obecności rodzica – tak, to właśnie ten czas, kiedy z czystym sumieniem możemy oddać się błogiemu odpoczynkowi. Zajęcia plastyczne, wieczorne kino, warsztaty gotowania, dyskoteki, zabawy w plenerze – nawet najbardziej wybredne dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Pod opieką wykwalifikowanych animatorów będzie się doskonale bawić. Oczywiście, hotele przyjazne dzieciom oferują także różnego rodzaju atrakcje na świeżym powietrzu – place zabaw, parki linowe, trampoliny.

Hotele przyjazne rodzinom zapewniają wszystko, co potrzeba

W zależności od wieku dziecka, mamy inne wymagania. W przypadku malucha koniecznie sprawdzić trzeba, czy jest opcja dostawienia łóżeczka niemowlęcego, wypożyczenia wanienki czy podgrzewacza do butelek. Przyda się także wiedza, czy hotel ma podjazdy dla wózków oraz miejsce do ich przechowywania.  Bardzo istotne jest także wyposażenie pokoju w mini lodówkę. Wiadomo, że maluchy głód czują w najróżniejszych momentach, więc dobrze mieć możliwość przechowywania żywności bez obaw o jej zdatność do spożycia. Wybierając pokój w hotelu przyjaznym dzieciom, celujmy w te z balkonami – nie ma nic gorszego niż suszenie mokrych ręczników czy kostiumów w pokoju…

W czasie deszczu dzieci się nudzą…

Dzięki animacjom stwierdzenie to traci na znaczeniu. Hotele  przyjazne dzieciom oferują dodatkowo jeszcze kąciki zabaw dla dzieci, sale gier, a nawet w niektórych obiektach kryte baseny. To bardzo istotne, ponieważ pogoda podczas wakacji w Polsce może nie raz spłatać nam psikusa. Jednak dzięki takiej infrastrukturze nie musimy się obawiać, że będziemy skazani na siedzenie w pokoju i obserwowanie kropel deszczu. Dlatego właśnie coraz więcej rodzin szuka hoteli przyjaznych dla dzieci – aby mieć pewność, że nawet podczas brzydkiej pogody na buzi dziecka będzie szeroki uśmiech.

Patrycja Matacz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.