Weekend z dzieckiem – parki dinozaurów w Polsce

W Polsce istnieje wiele parków dinozaurów, mimo tego, iż nie jest to tania inwestycja, co jakiś czas powstają kolejne takie miejsca. Parki dinozaurów co roku przyciągają do siebie wielu odwiedzających, zwłaszcza małych miłośników tych prehistorycznych stworzeń.

To idealne miejsce na weekendową wycieczkę z dziećmi. Do jakiego parku najlepiej wybrać się ze swoją pociechą? Oto lista najciekawszych i okazałych parków dinozaurów.

Weekend z dzieckiem – parki dinozaurów w Polsce

1. Jura Park Krasiejów

Jest to największy park jurajski w całej Europie. Każdego gościa wita na samym początku ciekawa atrakcja w postaci multimedialnego Tunelu Czasu, który pokazuje nam w jaki sposób ukształtowała się ziemia. Przez park prowadzi ścieżka edukacyjna, z której maluchy mogą poznać aż 200 mezozoicznych płazów i gadów. Pawilon Muzealny Dinopark jest jedną z wartych polecenia atrakcji, znajdują się w nim bowiem zabezpieczone skamieniałości prehistorycznych zwierząt. Interesującym faktem jest to, że mieści się on na terenie czynnego stanowiska paleontologicznego. Dla najmłodszych odkrywców powstał plac zabaw oraz kino 5D.

2. Park Ruchomych Dinozaurów w Dinopark w Malborku

W tym parku mamy okazję podziwiać kolekcję aż 40 ruchomych dinozaurów, znajdujących się na ścieżce edukacyjnej. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Muzeum Skamieniałości. W parku znaleźć można także plac zabaw, kino 5D oraz Mini zoo. Bardzo blisko od Dinolandu został wybudowany nowoczesny park linowy Jumpy Park.

3. Bałtowski Kompleks Turystyczny

Najważniejszą atrakcją parku jest JuraPark, dzięki któremu goście mogą poznać nawet ponad 100 modeli prehistorycznych gadów w ich naturalnej wielkości. Ciekawostką jest to, iż kompleks został wybudowany w miejscu, gdzie znaleziono już kiedyś ślady prawdziwych dinozaurów. Bałtowski Kompleks Turystyczny ma do zaoferowania całe bogactwo różnorodnych atrakcji. Między innymi na powierzchni 60 ha znajduje się Prehistoryczne Oceanarium, Muzeum Jurajskie, wesołe miasteczko z roller coasterem, zwierzyniec. W okresie zimowym działa tutaj Wioska św. Mikołaja oraz stok narciarski.

4. Łeba Park

Mali miłośnicy dinozaurów mogą tutaj podziwiać ich modele w skali 1:1. Największy okaz ma 45 metrów długości. Dzieci mogą także udać się do Kina Dino i obejrzeć półgodzinny film o dinozaurach. W Parku Łeba organizowane są warsztaty dla dzieci, między innymi maluchy uczone są lepienia w glinie i tworzenia czerpanego papieru. Dostępna dla zwiedzających jest także indiańska wioska, gdzie można wejść do tipi, postrzelać z łuku, a nawet nauczyć się jazdy konnej. W wiosce znajduje się wielki plac zabaw (3000 m2), ścieżka edukacyjna, a maluchy mogą bawić się nawet w poszukiwaczy złota.

5. Zatorland

Zatorlandzie możemy podziwiać Park Ruchomych Dinozaurów. Wszystkie okazy wyglądają jak żywe, wydają dźwięki, poruszają się, a nawet lecą z nich strumienie wody. To właśnie tutaj możemy podziwiać największy w całej Europie okaz ruchomego prehistorycznego dinozaura. Oprócz dinozaurów, w Zatorlandzie powstało parę innych parków tematycznych. Maluch z pewnością, dzięki mnogości atrakcji nie będzie się tu nudził. Zjawiskowym miejscem wartym odwiedzenia, jest Park Mitologii znajdujący się na wodzie.

Dla dzieciaków czekają tutaj takie atrakcje jak możliwość wejścia do konia trojańskiego, poznanie rekonstrukcji ruin świątyni Apollina z Delf, a także rejs statkiem po zalewie. Kolejnym zachwycającym miejscem w Zatorlandzie jest Park owadów, gdzie zobaczymy kilkanaście gigantycznych figur owadów. Rodzice ze swoimi dziećmi powinni także udać się do Parku Bajek, gdzie maluchy będą mogły zobaczyć z bliska Czerwonego Kapturka, Kota w Butach czy Królewnę Śnieżkę. Ostatnim miejscem do zwiedzenia w Zatorlandzie jest Park Stworzeń Wodnych, przedstawiający makiety morskich stworzeń w dużych rozmiarach.

6. Park Dinozaurów w Karłowie

Zaletą parku jest to, iż wszystkie 30 figur, zostało wkomponowanych w naturalne występujące tam formacje skalne. W parku znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych.

7. Park ruchomych Dinozaurów i Ogromnych Owadów w Ustroniu

Figury dinozaurów zostały rozlokowane przy ścieżce edukacyjnej. Wszystkie modele są w pełni interaktywne, poruszają się i wydają przerażające dźwięki. W parku umieszczono także ścieżkę edukacyjną z figurami owadów dużych rozmiarów. Dzieci mogą podziwiać tam gąsienice mierzącą aż 4 metry. Maluchy mogą pobawić się w piaskownicy w „małego paleontologa”, zagrać w minigolfa, skorzystać z placu zabaw, albo przejechać się samochodem Flinstonów.

Parki Dinozaurów to idealna propozycja na weekend z dziećmi. Takie edukacyjne miejsca nie tylko dostarczają maluchom cennej wiedzy o świecie dinozaurów, ale także pozwalają im na świetną i niezapomnianą zabawę.

Autor: Marta Lubowiecka

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.