Jak atrakcyjnie spędzić weekend z dzieckiem na Mazowszu?

Rozmaite atrakcje mogą niejednokrotnie być potrzebne dzieciom po to, aby pobudzać ich ciekawość świata. Rozwój malucha polega, między innymi, na tym, że dostarcza się mu nowych bodźców, które jego umysł może przetwarzać. W tym celu wielu rodziców decyduje się na weekendowe wycieczki. Jak się okazuje, nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko – można poszukać ciekawych miejsc w okolicy. W przypadku Mazowsza interesujących lokalizacji wcale nie brakuje.

Parki wodne

Dzieci często wprost uwielbiają pluskać się w wodzie, dlatego wypad do aquaparku może być bardzo ciekawym rozwiązaniem. Takie lokalizacje dostępne są chociażby w Warszawie, czy Radomiu. Powinniśmy sprawdzić, gdzie mamy stosunkowo blisko i można zafundować swoim pociechom beztroski czas aktywnej zabawy. Taka rozrywka może być niezwykle pożyteczna, ponieważ jest to ruch. Do parku wodnego można wybrać się z całą rodziną i spędzić przyjemne chwile w otoczeniu wody, a nieraz również dodatkowych atrakcji, takich jak chociażby zjeżdżalnie.

JumpWorld w Radomiu

Kolejną atrakcją, jaką możemy zapewnić naszym dzieciom w Radomiu, jest Park Trampolin i Rozrywki. Jak łatwo można się domyślić, tutaj czas spędza się głównie na skakaniu. To z kolei stanowić może świetną metodę, aby pozwolić naszym pociechom na wykorzystanie ich energii. Trampoliny również często przypadają dzieciom do gustu, więc może to być doskonała rozrywka.

Farma iluzji w Trojanowie

Ten park rozrywki może naprawdę zafascynować nie tylko dziecko, ale również dorosłego. Wobec tego miejsce to stanowi świetny pomysł, jeśli chcemy zaplanować krótką wycieczkę. Można tutaj zobaczyć interesujące iluzje optyczne. Dzieci mają możliwość rozerwania się na placu zabaw, zaś dorośli mogą urządzić grilla. Trojanów zatem jest bardzo przyjazny całym rodzinom, ponieważ każdy ma tutaj do dyspozycji ciekawe sposoby spędzania czasu, dlatego weekend z dzieckiem może być tutaj bardzo udany.

Żelazowa Wola – miasto Chopina

Dobrze również odwiedzić Żelazową Wolę, czyli miejsce, w którym urodził się Fryderyk Chopin. Można tutaj spokojnie przespacerować się po mieście i nieco odpocząć od zgiełku, jak również zakupić atrakcyjne pamiątki, które często związane są właśnie z muzyczną stroną tej lokalizacji. Niejednokrotnie odbywają się tutaj koncerty, a ponadto można odwiedzić zrekonstruowane fragmenty posiadłości rodziny słynnego polskiego kompozytora.

Zalew Zegrzyński

W okresie letnim warto również wybrać się nad Zalew Zegrzyński. Można tutaj poczuć namiastkę atmosfery plażowania i kąpieli, dlatego jest to świetne miejsce na wakacyjny wypoczynek, jeśli nie mamy ochoty jechać zbyt daleko. Pływanie i opalanie się może być doskonałym sposobem na odetchnięcie, z czego skorzystać może cała rodzina. Warto pamiętać, aby na taki wypad z dzieckiem zabrać dodatkowe akcesoria i zabawki, w celu urozmaicenia mu wycieczki.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Jeżeli chcemy na moment przenieść się do świata wsi, można wypróbować wizytę w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Postarano się tutaj o to, aby klimat wiejski był odczuwalny w jak najwyższym stopniu. Nie brakuje zatem otoczenia przyrody, charakterystycznych zwierząt gospodarskich, czy też chałup. Wyjazd z miasta po to, aby trochę oderwać się od rzeczywistości, może być w takim przypadku ciekawym pomysłem godnym rozważenia.

Galeria Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim

Całą rodziną można również udać się do Grodziska Mazowieckiego i odwiedzić Galerię Instrumentów Folkowych. Mało kto zastanawia się na co dzień nad tym, jak ewoluowały poszczególne instrumenty. Tymczasem jest to całkiem solidna i interesująca dawka wiedzy, zwłaszcza jeśli ciekawią nas tematy powiązane z muzyką. Wizyta w Galerii Instrumentów Folkowych może nieco zmienić naszą perspektywę postrzegania instrumentów.

Kampinoski Park Narodowy

Wspominając atrakcje Mazowsza, nie należy również zapominać o słynnym Kampinoskim Parku Narodowym. Amatorzy przyrody mogą tutaj napotkać rozmaite wydmy oraz bagna, a ponadto też ciekawe okazy fauny i flory. Rezerwat obejmuje także szlaki piesze i rowerowe, dlatego bez względu na to, czy preferujemy wędrówki, czy też jazdę, możemy się tutaj wybrać z całą rodziną.

Wymienione miejsca, to – oczywiście – nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas na Mazowszu. To od naszych preferencji zależy, gdzie pojedziemy wraz z dziećmi – ważne, żeby pod uwagę wziąć również ich upodobania. Nie zawsze trzeba jechać szczególnie daleko, aby interesująco spędzić wspólny wolny czas. Tutaj jednak też wszystko zależy od naszych odczuć względem dystansu. Region mazowiecki kryje mnóstwo inspirujących, a także ciekawych lokalizacji, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Autor: Weronika Węgłowska

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.