Praktyczne gadżety, które umilą życie każdej mamie

Każda mama chce przed narodzinami maluszka zgromadzić oprócz wielu ubranek także różne praktyczne przedmioty. Czasami lista jest bardzo długa. Czy rzeczywiście wszystkie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w nowej rzeczywistości?

Poduszka do karmienia dziecka

Jest ona najczęściej wybierana przez przyszłe mamy. Ułatwia pierwsze kroki przystawiania dziecko do piersi. Często są to bardzo stresujące momenty dla rodziców. Co ważne poduszka ta pozwala na zachowanie prawidłowej postawy również podczas dostawiania maluszka do butelki. Poduszka ta bardzo odciąża plecy mamy. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, by miała możliwość prania jej w całości. Jest to bardzo dobre rozwiązaniem pod kątem higienicznym. Można ją także bez problemu wziąć w podróż. Dodatkowym ułatwieniem takiego przedmiotu jest to, iż zawiera ona dodatkowe kieszonki. Można tam schować, na przykład wkładkę laktacyjną, różne zabawki, smoczki, czy też inne przedmioty. Poduszka do karmienia spełnia więc wiele funkcji.

Płaska poduszka dla niemowląt

Kolejnym, bardzo przydatnym przedmiotem jest płaska pieluszka dla niemowląt. Najlepszą pozycją dla takiego maluszka jest ta podczas, której leży płasko. Gadżet ten zapewni mu właśnie taki komfort. Niemowlaki nie powinny spać na tradycyjnej poduszce, takiej jak dorośli. Jest to związane głównie z SIDS (śmiercią łóżeczkową). Płaska poduszka to również możliwość zachowania higieny. Noworodek często ślini się, ząbkuje, czy też poci. Upranie płaskiej poduszki nie wymaga tylu dodatkowych czynności co, na przykład materaca. Często mamy wybierają taką, która swoim designem pasuje do innych przedmiotów.

Koszulka do karmienia piersią

Jest to niezwykle przydatny gadżet, ponieważ używany jest bardzo często. Zawiera specjalne kieszenie, dzięki którym karmiąca mama nie musi podnosić całej koszuli podczas karmienia.

Zmniejsza to z pewnością duży dyskomfort. Wybór jest obecnie różny. Dostosowany do indywidualnych preferencji. Na rynku dostępne są na przykład koszule z podwijanymi ramiączkami, z rozcięciem na wysokości piersi, lub też taką dwuwarstwową. Do takiej  koszuli bardzo często przyszłe mamy dobierają także biustonosz do karmienia. Takie połączenie z pewnością ułatwi wszystkie czynności.

Podkładka i rondo do kąpieli

Często podczas pierwszych kąpieli zdarza się wiele komplikacji. Dużo mam podtrzymuje dziecko samodzielnie, ale są również takie, które wolą używać do tego celu specjalnej  podkładki. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały proces jest wygodniejszy. Podczas kąpieli do takiej podkładki można do tego również dołączyć rondo. Zabezpiecza ona maluszka przed wpadaniem wody do oczu. W takim przypadku mycie głowy niemowlaka nie jest związane z ryzykiem zalania główki.

Turystyczne krzesełko do karmienia i uchwyt na butelkę

Turystyczne krzesełko do karmienia, to gadżet, który sprawdzi się zapewne w każdej sytuacji. Szczególnie u osób lubiących spędzać czas również poza domem, w restauracji. W momencie kiedy karmimy dziecko wystarczy je postawić w dowolnym miejscu, następnie schować. Uchwyt na butelkę z mlekiem do fotelika to także przydatny gadżet, również w podróży. Mamy pewność, że maluch nie poleje się tym co się w niej znajduje i nie wypadnie mu ona z rączek.

Śpiworki do spania dla niemowląt

Warto zwrócić uwagę na to, że niemowlak nie powinien być przykryty tradycyjną kołdrą, ponieważ wiąże się to z tym, że mógłby sobie nią zarzucić na główkę. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Dlatego też powstały specjalnie do tego celu śpiworki do spania. Gwarantuje on prawidłowe okrycie dziecka podczas snu i nie krępuje mu ruchów. Śpiworki do snu są niezwykle funkcjonalne. Zapięcia na ramionkach powinny być regulowane, po to, aby dopasować się do rozmiaru dziecka. Gadżety te są antyalergiczne, mają silikonowe wypełnienia, które nie odkształcają się podczas spania.

Karolina Solińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.