Dlaczego warto posłać dziecko do żłobka i przedszkola?

Dla każdego rodzica prawidłowy rozwój dziecka jest najważniejszym elementem wychowania. Często zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście warto jest posłać nasze maleństwo do żłobka, albo przedszkola. Z jednej strony chcemy, aby miało ono kontakt z rówieśnikami, z drugiej natomiast odwlekamy moment rozstania z dzieckiem na cały dzień. Każdy odpowiedzialny rodzic ma czasem wątpliwości. Chcemy chronić nasze dziecko, a kto inny zapewni mu najlepszą opiekę jeżeli nie my, albo ukochana babcia?

Korzyści płynące z pobytu dziecka w przedszkolu

Wbrew pozorom wielu młodych rodziców staje przed ciężkim wyborem odnośnie posłania swojego dziecka do żłobka. Z jednej strony powinniśmy wrócić do pracy. Z drugiej strony boimy się powierzyć obcej osobie właśnie swoje dziecko. Wybór choć oczywisty nie jest wcale taki łatwy.

Nie należy jednak zapominać o tym, że posłanie dziecka do przedszkola zapewnia dziecku rozwój emocjonalny oraz intelektualny. Dziecko, które uczęszcza do takiej placówki uczy się współpracy oraz prawidłowego funkcjonowania w grupie. Twoja pociecha nawiązuje wtedy kontakty z rówieśnikami. Nie zabieraj zatem możliwości tak istotnego rozwoju. Musisz przezwyciężyć obawy i powiedzieć sobie jasno, że Twojemu dziecku nie stanie się krzywda. Owszem będą chwile, w których maluch będzie marudził, albo uparcie nie będzie chciał przekroczyć progu przedszkola. Aby jednak takich sytuacji uniknąć musisz zadbać o to, aby przedszkole było przyjazne dla Twojego dziecka.

Ważne jest zatem indywidualne podejście do każdego dziecka. Mieszkańcy Warszawy mogą w tej kwestii liczyć na Wilanów przedszkole, które skupia się na dbaniu o dobro każdego dziecka. Miejsce to wyróżnia się nie tylko indywidualnym podejściem ale także efektywną nauką języka angielskiego. Dzieci uczą się poprzez zabawę z anglojęzycznym nauczycielem, dzięki temu już od początku nauki poznają prawidłową wymowę poszczególnych słów i wyrażeń.

A co z pobytem w żłobku?

Korzyści płynące z wysłania dziecka do żłobka są niemal identyczne jak w przypadku pobytu w przedszkolu. Przykładowo wysyłając dziecko do żłobek centrum Kraków czynimy prawidłowy krok, który wpłynie na odpowiedni rozwój naszego maluszka.  Dla rodziców pobyt dziecka w żłobku oznacza powrót do kariery zawodowej lub też możliwość realizacji własnych pasji. Warto pamiętać, że pierwsze dni owszem, nie są łatwe, ale po okresie adaptacji, zarówno Ty jaki i maleństwo będziecie czerpać wiele korzyści. Wybierając odpowiednie miejsce możemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie mogło prawidłowo się rozwijać wśród rówieśników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.