Prezenty dla przyszłej mamy, której sprawią jej radość i ułatwia życie

Twoja siostra, przyjaciółka, a może bratowa spodziewa się dziecka? To doskonała okazja, aby zorganizować dla niej „babskie” przyjęcie typu baby shower, które podkreśli fakt, że bliska Ci osoba zostanie wkrótce mamą. Takie przyjęcie to oczywiście doskonała okazja do wręczania prezentów, które będą nie tylko ładne, ale użyteczne, kiedy maluszek pojawi się na świecie. Co może być takim prezentem? O tym piszemy poniżej.

Czym jest przyjęcie baby shower?

Tradycja na organizację baby shower dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W największym skrócie jest to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i dziecka, które niebawem pojawi się na świecie. Dla kobiet uczestniczących w przyjęciu to doskonała okazja, aby wręczyć prezent dla przyszłej mamy. Może być to coś dla niej, jak i dla maluszka. Lista pomysłów jest naprawdę długa. Dlatego, jeśli planujesz udział w takim przyjęciu, warto skonsultować się z innymi uczestniczkami, aby każdy prezent dla przyszłej mamy był unikalny. Jako ciekawostkę dodamy, że baby shower doczekało się polskiej nazwy – bociankowe.

Kto i kiedy organizuje przyjęcie z okazji baby shower?

Baby shower rządzi się swoimi prawami. Urządzeniem przyjęcia nie zajmuje się ciężarna, ale jej siostry, kuzynki, bratowe albo przyjaciółki. Baby shower najczęściej odbywa się 1-2 miesiące przed terminem porodu. W spotkaniu biorą udział same kobiety. Najdogodniejszym dniem do organizacji przyjęcia jest weekend, gdyż wówczas łatwiej zadbać o to, aby wszystkie bliskie przyszłej mamie kobiety mogły w nim uczestniczyć. Bociankowe w zależności od możliwości lokalowych można zorganizować w mieszkaniu, ogrodzie, restauracji. Wiele zależy w tym wypadku od pory roku. Jesienno-zimowa aura nie sprzyja organizacji imprez w plenerze.

Przyjęcie to okazja nie tylko do rozmów, ale również zjedzenia czegoś pysznego

Baby shower to okazja do pogaduszek, wspomnień, rad i gratulacji dla przyszłej mamy. Można też zorganizować różne zabawy i gry związane z ciążą i macierzyństwem. Podczas przyjęcia nie powinno zabraknąć małego co nieco dla żołądka. Poczęstunek powinien być lekki i smaczny np. kanapki, sałatki, domowe ciasteczka, woda mineralna, świeże soki, herbata. W miłej atmosferze każda z przybyłych na przyjęcie pań będzie mogła wręczyć swój prezent dla przyszłej mamy.

Prezenty dla przyszłej mamy – krótka lista pomysłów, które spotkają się z uznaniem

Kiedy zastanowimy się nad tym, ile rzeczy przyda się kobiecie w ciąży, szybko okaże się, że lista pomysłów na prezent dla przyszłej mamy robi się naprawdę długa. Dlaczego poniżej przedstawimy kilka kategorii produktów, z których może czerpać inspirację.

  • pieluchy, ubranka, pierwsze zabawki, kosmetyki, poradniki na temat żywienia, karmienia to klasyczne prezenty, które zawsze się przydadzą i ucieszą każdą mamę,
  • leżaczek, nosidełko, fotelik samochodowy, łóżeczko, pościel, mata edukacyjna – to prezenty, które zapewnią dziecku komfort i bezpieczeństwo, a przyszłym rodzicom ułatwią przenoszenie, przewożenie maluszka.
  • ramka na zdjęcie dziecka razem z rodzicami. To wyjątkowy prezent dla przyszłej mamy, aby uczcić narodziny dziecka i stworzyć wspaniałą pamiątkę z sesję zdjęciowej.
  • ciepły szlafrok dla mamy – elegancki i wygodny szlafrok to prezent, który przyda się zarówno w okresie ciąży, jak i po porodzie, gdy kobieta sporo czasu spędza z maluszkiem na ręku,
  • prezentem może być również voucher na masaż, wizytę w spa, u fryzjera, manicure, pedicure. To prezenty, które pozwolą przyszłej mamie zadbać o siebie i poczuć się pięknie i świeżo. Każda kobieta po porodzie potrzebuje chwili dla siebie i odskoczni od codziennych obowiązków.

Podsumowanie

Jak widać, prezent dla przyszłej mamy nie musi być trudny do zakupu. Ważne, aby był dopasowany do jej potrzeb. Pamiętaj, że prezent nie musi być ani drogi, ani nie musi być nim rzecz. Można postawić na usługę typu masaż, który daje cenne i miłe doświadczenie. Warto, aby kobiety, które organizują takie przyjęcie, konsultowały ze sobą poszczególne zakupy. Wówczas szansa na chybiony prezent zmaleje praktycznie do zera.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.