Wystarczyły mi zaledwie 3 miesiące, by wrócić do figury sprzed ciąży

Nie ma szczęśliwszej osoby na świecie od kobiety w stanie błogosławionym, która spodziewa się dziecka. Przekazywanie życia jest niezwykłym darem, stąd okres ciąży – mimo wielu wyrzeczeń i trudności – przez wiele zdecydowaną większość kobiet jest uważany za najpiękniejsze chwile w życiu. Jednak po narodzinach potomka cały świat obraca się o 180 stopni – a wraz z nim nasza figura. Wielu z nas wydaje się, że niegdyś piękne i jędrne ciało teraz przypomina prawie całkowicie wypompowany, pomarszczony balon. Jak wrócić do figury sprzed ciąży w zaledwie 3 miesiące?

Na początku najważniejsze – musisz się zaakceptować!

Właśnie wykonałaś kawał świetnej roboty – wydałaś na świat potomka, dzięki któremu nasza egzystencja ma prawdziwy sens. Ta żywa cząstka Ciebie będzie teraz każdego dnia spoglądać swoimi słodkimi oczkami na Twoją twarz. To właśnie Ty stanowisz teraz dla niej cały świat! Będziesz jej pierwszą i najważniejszą nauczycielką, żywicielką i obrończynią przed wszelkim złem. Jest to naprawdę wyjątkowa rola w Twoim życiu. Jednak cały czas nie daje Ci spokoju pewien aspekt – obecny wygląd i kondycja Twojego ciała.

Jak odzyskać figurę, którą jeszcze niedawno chwaliłaś się na plaży? Większość kobiet odpuszcza sobie zaraz po zadaniu tego pytania. Przecież teraz i tak będę musiała „jeść za dwóch”. Żeby odzyskać formę muszę ćwiczyć – gdzie ja znajdę na to czas? Jak ja wyglądam – już nigdy nie wrócę do poprzedniego wyglądu. Z takim podejściem szybciej dopadnie nas depresja poporodowa, niż jakikolwiek progres. Dlatego nie popełniaj tych błędów! Najważniejszą rzeczą w takim momencie jest akceptacja samej siebie, odpowiednia dieta po ciąży (nie odchudzająca!) i trochę aktywności fizycznej (na którą i tak w obecnym czasie nie powinnaś narzekać z racji czekających Cię obowiązków).

Zadbaj o właściwą dietę

Odpowiednia dieta po ciąży jest kluczem do sukcesu i świetną okazją, by osiągnąć główny cel – wrócić do figury sprzed ciąży. I nie chodzi tutaj wcale o stosowanie zabiegów odchudzających, a o właściwą, zróżnicowaną dietę, bogatą w witaminy, żelazo, białko i wapń. W początkowym okresie zaleca się również spożywanie wielu warzyw i owoców. Wiele kobiet obawia się, że przy karmieniu piersią niektóre posiłki mogą szkodliwie wpływać na maleństwo. Należy zatem bacznie obserwować pokarmy, które spożywamy, ale jednocześnie nie przesadzać, bazując wyłącznie na internetowych opisach.

Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny. I dzięki temu wyjątkowy. Jeżeli masz problem z dostosowaniem posiłków po ciąży, zgłoś się do profesjonalnego dietetyka, dla którego dieta po ciąży nie jest żadnym zaskakującym tematem. Już jedna wizyta pozwoli Ci dobrać odpowiednie składniki potraw, dzięki którym zagwarantujesz zdrowie sobie i Twojemu dziecku, a jednocześnie pozytywnie wpłyniesz na Twoje ciało.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Nie chodzi wcale o zakup miesięcznego karnetu na siłownię ani skomplikowane ćwiczenia fizyczne w domu. Zamiast zastanawiać się, jak odzyskać figurę – wyjdź z niemowlakiem na krótki spacer. Oczywiście wszystko uwarunkowane jest pogodą i aktualną porą roku. W okresie zimowym dużo trudniej znaleźć odpowiednie „okno pogodowe”, jednak i w takich sytuacjach można znaleźć skuteczne rozwiązania. Nawet depresja poporodowa podobno częściej pojawia się u kobiet, które rodzą w okresie zimowym – tym bardziej powinnaś trochę się poruszać, by wyzwolić w swoim organizmie oksytocyny, które pozytywnie wpłyną na Twój nastrój. A przy okazji pozwolą „ulotnić” kilkaset kalorii.

Pamiętaj, by nie zaczynać od ostrych i skomplikowanych ćwiczeń. Daj nieco odpocząć Twojemu organizmowi. Uwierz, że zdążysz jeszcze wrócić do figury sprzed ciąży – dlatego nie twórz sobie dodatkowych czynników stresogennych, które negatywnie wpływają na Ciebie i Twoje maleństwo. Szybkie wyjście na basen, lekkie ćwiczenia nogami, które wzmacniają brzuch czy krótka przejażdżka rowerem w okresie letnim powinny bardzo pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie i obecną wagę.

Figura sprzed ciąży – kluczowy będzie sen

Trudno mówić o długim i ciągłym śnie przy niemowlaku, który co kilka godzin potrzebuje kolejnej dawki posiłku. Skorzystaj z tej możliwości i w początkowym etapie dostosuj się do jego rytmu – korzystaj ze snu, gdy on śpi. Pamiętaj, że 7 godzin snu to niezbędne minimum, by Twój organizm mógł pracować w prawidłowy sposób. Nie dopadnie Cię wtedy żadne znużenie, zrezygnowanie czy depresja poporodowa.

Chcesz naprawdę wiedzieć, jak odzyskać figurę w zaledwie 3 miesiące? Zacznij działać! Bez tego, żaden progres nie będzie możliwy. Zmobilizuj się i obserwuj stopniowe postępy w Twojej figurze. Ciesz się z nawet najmniejszych sukcesów! Pracuj metodą małych kroków, a już niebawem przypomnisz sobie dawną siebie.

Autor: Mobilzator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.