Użyteczny prezent dla babci

Dzień Babci to szczególne święto, w którym można podziękować jej za wszystko. Dlatego już na kilka tygodni przed nim, wiele osób zastanawia się nad tym, co podarować babci. Oczywiście najpiękniejszych prezentem jest sama obecność, jednak upominek podkreśli wartość tego dnia. Na co warto jest się zdecydować, by prezent był w pełni użyteczny?

Praktyczność przede wszystkim

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele starszych osób ma skłonność do gromadzenia „przydasiów”. Są to przedmioty, które właściwie nie mają specjalnej wartości, często nie spełniają już swoich zadań, jednak mimo to, trudno jest się z nimi rozstać. Z tego powodu użyteczny prezent dla babci będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, niż przykładowo piękny wazon, który dołączy do już sporej kolekcji. Praktycznie przedmioty są nie tylko w pełni użyteczne w codziennym życiu, ale również nie zbierają kurzu.

Babcia uwielbiająca gotowanie

Obiadek jak u babci, szarlotka babci- już na samą myśl robi się cieplej na sercu i chce się zasiąść do stołu. Jeśli babcia mimo swojego wieku nadal z zamiłowaniem przygotowuje obiady i piecze ciasta, warto jest zastanowić się nad praktycznym wyposażeniem kuchni. Doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw kuchenny składający się z rękawicy, fartucha i ściereczek kuchennych z ciekawym wzorem. Pomimo tego, że każda szanująca się gospodyni takowy posiada, to jednak zestaw na zmianę będzie niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Prezent na dzień babci typowo kuchenny to również nowy kubek na ulubioną poranną herbatkę.

 Użyteczny prezent dla babci robiącej cuda z włóczki

Szydełkowanie i robienie na drutach powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak nasze babcie potrafią wyczarować nieprawdopodobne cuda. Dlatego użyteczny prezent dla babci, która lubi szydełkować to nie tylko zestaw szydełek czy drutów w różnych rozmiarach. W sklepach można znaleźć szereg praktycznych organizatorów, które pozwolą na zachowanie porządku, nawet jeśli babcia posiada sporą kolekcję włóczek czy sprzętów do tworzenia tych dzieł. Doskonałą opcją dla babci, która szydełkuje może okazać się kółko do szydełkowania z jakimś wzorem. To szczególnie ciekawe zajęcie na długie, zimowe wieczory.

A może coś na zdrowie

Zdrowie mamy tylko jedno, jednak z wiekiem się pogarsza. Dlatego prezent dla babci to nie tylko sprzęt ale również suplementy diety. W aptekach są całe linie produktów skierowanych do osób starszych. Stąd też w zależności od chorób i potrzeb wystarczy zdecydować się na konkretny suplement diety, by wspomóc zdrowie seniorki. Produktów jest nieprawdopodobnie wiele, mogą to być zarówno płyny do picia, tabletki czy kapsułki. Starsze osoby bardzo często przyjmują lekarstwa, dlatego warto jest zdecydować się na płynne suplementy diety, by chodź odrobinę odciążyć układ pokarmowy.

Zamiast figurki do postawienia

Wnuki rosną i czasami brakuje czasu w tygodniu by się zobaczyć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jako użyteczny prezent dla babci będzie stworzenie galerii zdjęć wnuków, którą babcia będzie mogła powiesić na ścianie. To nie tylko wspaniała pamiątka, ale również widok, który będzie w stanie poprawić humor i dodać energii na cały dzień. Dla Babci kochającej kwiaty, doskonałym rozwiązaniem będzie kwiat doniczkowy.

Babcia aktywna mimo wszystko

Babcia to nie zawsze staruszka podpierająca się laską. Dlatego dla wielu młodszych babć doskonałym rozwiązaniem są karnety do klubów fitness czy na siłownię, a nawet wycieczkę. W zależności od zainteresowań i tego, w jaki sposób babcia lubi spędzać swój czas wolny, można będzie dostosować karnet dla niej. Oczywiście nie tylko suplementy diety się sprawdzą, gdyż wnuki mogą złożyć się na sprzęt do ćwiczeń taki jak rowerek stacjonarny czy koc termiczny.

Użyteczny prezent na Dzień Babci

Dzień Babci to szczególne święto, w którym warto jest pamiętać nie tylko o upominku, ale przede wszystkim o tym, by był on użyteczny. Dlatego wystarczy chwilę zastanowić się nad zainteresowaniami kobiety, by móc znaleźć coś, co spełni jej wszelkie oczekiwania, a jednocześnie będzie praktycznym prezentem.

propozycje prezentów przygotowała Katarzyna Pokora

1 komentarz

  1. Nuśka Odpowiedz

    Bardzo dziękuję za ciekawe pomysły na prezent. Z pewnością skorzystam, gdyż jak zwykle muszę zorganizować prezent na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.