Praktyczny prezent dla dziadka

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziadka nigdy nie jest łatwym zadaniem. Z racji tego, że zwykle najlepsze prezenty to te praktyczne i użyteczne, pojawia się sporo trudności w tej kwestii. Dziadkowie zwykle przez całe życie gromadzą mnóstwo różnych rzeczy, dostają jeszcze więcej prezentów i dlatego ciężko znaleźć coś, czego mogliby potrzebować. Jest jednak kilka sprawdzonych pomysłów, które będą idealne jako praktyczny prezent dla dziadka.

Zaparzacz – praktyczny prezent dla dziadka

Dla każdego dziadka uwielbiającego herbatę, można kupić specjalny zaparzacz do herbaty. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów zaparzaczy. Wyróżnić można:

  • zwykły zaparzacz do herbaty,
  • zaparzacz tłokowy (french press),
  • zaparzacz do herbaty w postaci kubka.

Zaparzacze tłokowe określane są często mianem french press i można w nich parzyć zarówno herbatę, jak i kawę. W odróżnieniu od zwykłego zaparzacza, ten umożliwia przygotowanie większej ilości filiżanek ulubionego napoju. Zwykły zaparzacz jest zaprojektowany tak, aby dało się zaparzyć porcję dla jednej osoby. Jak działa french press? Wystarczy, że wsypiemy do niego np. liście herbaty lub zmielone ziarna kawy i zalejemy wodą. Po odczekaniu kilku minut, wystarczy docisnąć tłoczek, który pozostawi fusy lub liście na samym dnie. Potem można już tylko przelać napój do szklanki i cieszyć się smakiem.

Innym rodzajem produktów tego typu są zaparzacze w postaci kubka. To również bardzo praktyczny prezent dla dziadka. Takie kubki wyposażone są w zaparzacz z wysokiej jakości porcelany, stali lub ceramiki. Oznacza to, że pożądany napój można parzyć bezpośrednio w kubku. Warto dobrze poszukać, albowiem takie kubki są często dostępne ze specjalną dedykacją dla dziadka lub innego członka rodziny.

Sokowirówka, kolejny praktyczny prezent dla dziadka

Nie da się ukryć, że sokowirówka jest bardzo praktycznym prezentem, a dodatkowo sprawi, że obdarowana osoba będzie mogła dłużej cieszyć się zdrowiem. Soki z supermarketów są zwykle bardzo przetworzone, a znajdująca się w nich procentowa ilość owoców jest bardzo niska. Starsze osoby muszą zdecydowanie bardziej dbać o zdrowie, niż w przypadku osób młodych, dlatego ten prezent jest wyjątkowy nie tylko ze względu na praktyczność. Ponadto samodzielne przygotowanie soku z wybranych owoców sprawia mnóstwo frajdy. W przypadku spotkań rodzinnych można obdarować witaminami wszystkich gości. Dziadkom nic nie sprawia więcej radości niż szczęście najbliższych.

Oczywiście sokowirówka umożliwia przygotowanie soków nie tylko z owoców, ale również warzyw. Korzystając z sokowirówki, można przyrządzić pyszny sok np. z marchwi, jabłek i pomarańczy. Mieszanki smakowe kończą się na wyobraźni przyrządzającego.

Dedykowany kufel do piwa

Innym praktycznym i trafionym prezentem będzie kufel do piwa. Oczywiście istnieje spore prawdopodobieństwo, że dziadek jakiś kubek do piwa już posiada. Jednak nie musimy wręczać zwykłego kufla. Możemy podarować wyjątkowy i wyróżniający się kufel. W sklepach znaleźć można wiele kufli, które posiadają na szkle specjalny napis z dedykacją. Poza szkłem możemy spotkać również kufle wykonane z ceramiki lub nawet drewna. Jeśli twój dziadek pije piwo, nawet tylko okazyjnie – kufel będzie znakomitym prezentem.

Jajowar lub parowar, elektryczny garnek dla dziadka

Na rynku można znaleźć naprawdę sporą ilość rodzajów garnków elektrycznych. To jeden z tych prezentów, które należą do grona najbardziej praktycznych. Jeśli twój dziadek uwielbia jeść na śniadanie jajka, to dobrym pomysłem będzie jajowar, który pozwoli mu zagotować jajka o takim stopniu twardości, jaki sobie zażyczy. Gotując jajka w zwykłym garnku, często ciężko wyczuć, kiedy powinniśmy przestać gotować, aby uzyskać na przykład tzw. jajka na miękko.

Z jajowarem takie problemy przestają mieć znaczenie. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na parowar, który umożliwia gotowanie produktów na parze, przez co zachowują one wszystkie składniki odżywcze. Dla każdego dziadka, który dba o zdrowie, będzie to bardzo praktyczny prezent.

prezenty poleca: Dawid Perz

1 komentarz

  1. Marcel Odpowiedz

    Dziękuję za artykuł! Właśnie wybór prezentu dla dziadka zawsze sprawia mi sporo trudności. W tym roku z okazji dnia dziadka podaruję prawdopodobnie sokowirówkę. Trzeba dbać o zdrowie najstarszych członków rodziny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.