Jak własnoręcznie wykonać prezent na Dzień Ojca

Kupienie odpowiedniego prezentu dla mężczyzny wielu kobietom przysparza niemałego problemu. Tym bardziej, jeśli trzeba znaleźć coś właściwego z okazji Dnia Ojca. Mimo, iż wiele mam stara się kupić prezent w imieniu swoich pociech, to zdecydowanie warto pozostawić tę inicjatywę dzieciom. W końcu nic bardziej nie ucieszy taty niż samodzielnie wykonany podarunek przez ukochaną córkę lub syna. Oto 10 pomysłów na wykonanie prezentu z okazji Dnia Ojca.

1. Kubek z napisem lub zdjęciem

Spersonalizowany kubek z pewnością ucieszy każdego tatę. Tym bardziej, że możliwości jego zdobienia jest naprawdę wiele. Dziecko może pomalować lub narysować flamastrami dowolny rysunek albo wzór. Warto również zastanowić się nad skorzystaniem z usług drukarni, które umożliwiają nadruk wybranego zdjęcia na kubek. Wesoła fotografia uśmiechniętego dziecka lub urocze zdjęcie całej rodziny z pewnością poprawią ojcu humor przy porannej kawie nawet w najbardziej pochmurny dzień.

2. Własnoręcznie robiona kartka lub laurka

Chociaż w dobie internetu coraz częściej zapomina się o wysyłaniu listów, a tym bardziej ręcznie robionych kartkach, taki prezent z pewnością wzruszy każdego tatusia. Podarunek ten nie wiąże się z wielkimi kosztami i można go wykonać praktycznie w każdej chwili. Wystarczy jedynie kartka papieru, tektury i kilka kredek lub mazaków. Starsze dzieci mogą się pokusić o zrobienie wycinanek czy ozdobienie własnej kartki brokatem lub wstążkami. Wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni najmłodszego członka rodziny.

3. Tablica bohatera domu

Na drewnianej lub korkowej tablicy należy przykleić zdjęcie przedstawiające tatę z podpisem „bohater domu”. Dookoła można doczepić lub nakleić inne elementy świadczące o tym, że ojciec jest ważną częścią całej rodziny. Mogą to być inne zdjęcie, krótkie karteczki opisujące sytuacje, w których tata okazał się niezwykle przydatny czy nawet odciski rąk wszystkich domowników.

4. Pojemnik na długopisy bądź flamastry

Idealna propozycja na Dzień Ojca dla panów, którzy zawodowo zajmują się pisaniem lub pracują za biurkiem. Własnoręcznie zrobiony pojemnik na długopisy, wykonany ze zwykłej puszki i odpowiednio ozdobiony przez dziecko z pewnością umili tacie codzienne wypełnianie obowiązków w pracy.

5. Wieszak na klucze z klocków lego

Doskonały pomysł na prezent, który z chęcią wykonają najmłodsi miłośnicy klocków lego. Wystarczy jedynie odpowiednio połączyć klocki tak, aby stanowiły podstawę, a następnie dokleić pojedyncze klocki, na których później będzie można powiesić klucze. Taką tablicę tata może potem spokojnie przymocować do ściany w domu lub w pracy.

6. Ozdobny młotek

Panowie, którzy na co dzień lubią majsterkować lub chętnie sięgają po narzędzia z pewnością ucieszą się z ręcznie ozdobionego przez swoją pociechę młotka. Takie narzędzie wystarczy tylko udekorować taśmami izolacyjnymi, naklejkami lub własnoręcznym napisem.

7. Praktyczny segregator

Nieco starsze dzieci, które już swobodnie posługują się nożyczkami mogą pokusić się o wykonanie segregatora z kartonu. Do tego celu potrzebny jest jedynie stary karton (może to być chociażby opakowanie po tabletkach do zmywarki lub pudełko po zakupach), kolorowy papier (najlepiej samoprzylepny) oraz klej. Dziecko musi jedynie powycinać i ozdobić segregator według własnego pomysłu. Aby dekoracja była bardziej męska, można wyciąć z papieru wąsy lub krawat i przykleić na grzbiet segregatora.

8. Ramka na zdjęcia

Własnoręcznie robiona ramka na zdjęcia, może być wykonana na kilka sposobów. Z nieużywanej dziecięcej tablicy można wyciąć odpowiedniej wielkości szyld i ozdobić obramowanie starymi, wielokolorowymi kapslami. Tatusiowie, którzy są maniakami komputerowymi z pewnością ucieszą się z ramki udekorowanej klawiszami pochodzącymi z zepsutej klawiatury. Starsze dzieci mogą spróbować swoich sił tworząc ramkę z drewna.

9. Koszulka z przesłaniem

Koszulka z napisem lub ulubionym cytatem jest idealnym prezentem na Dzień Ojca. Do jej wykonania potrzebne są flamastry do tkanin, kolorowe stempelki oraz zwykły t-shirt. O tym jakie przesłanie będzie znajdować się na koszulce powinno zadecydować dziecko. Może to być zarówno coś bardzo prostego w stylu „Kocham mojego tatę” czy „Najlepszy tata na świecie”, lub bardziej wyszukanego chociażby cytat z ulubionego filmu rodzica.

10. Obraz z sercem

Serce jest prostym symbolem, pod którym kryje się po prostu miłość. Warto więc pomyśleć na wykonaniem obrazu przedstawiającego serce. Można go ozdobić w dowolny sposób, zarówno malowidłami, rysunkami, wycinankami czy nawet pokusić się o stworzenie kolażu ze zdjęć. Bardziej artystyczną opcją jest stworzenie do obrazu eleganckiego passe-partout.

Autor: Maja Krukowicz

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.