Fotele fryzjerskie – jakie są dostępne modele na rynku?

Jednym z najważniejszych mebli fryzjerskich, które powinny się znaleźć w salonie fryzjerskim, jest fotel. Jego wybór nigdy nie należy do najłatwiejszych, gdyż należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Charakter pracy salonu, czy będzie on nastawiony także na świadczenie usług dla dzieci, czy tylko dorosłych. Ponadto fotel fryzjerski powinien być ergonomiczny i wygodny dla klienta.

Jakie są modele foteli fryzjerskich?

Fotele fryzjerskie dostępne są w wielu różnych modelach. Producenci cały czas starają się wzbogacać sklepowy asortyment, wprowadzając do niego coraz to nowsze rozwiązania. To, co niezmienne to systemy podnoszenia siedziska. Ze względu właśnie na nie można podzielić fotele fryzjerskie dostępne na rynku.

Pierwszym z nich jest mechanizm pompy gazowej. Brzmi groźnie, ale wcale tak nie jest. Nie oznacza to, że fotel jest podłączony do jakiegokolwiek zbiornika, dzięki czemu może się podnosić i opuszczać. Specjalnie zamontowany siłownik w rurce podtrzymującej siedzisko pracuje na zasadzie zasysania i odsysania powietrza znajdującego się wokół. Jest to tanie rozwiązanie, które wybiera na start wielu nowych fryzjerów, którzy dopiero co budują swoją renomę na rynku w tej branży usługowej. Co istotne, nie jest to mechanizm pozbawiony wad. Jedną, ale bardzo znaczącą jest problem z regulacją wysokości siedziska. W celu jego podniesienia, klient musi z niego zejść, co rodzi problem, gdy zaczął on być już obsługiwany.

Drugi rodzajem mechanizmu, w jaki są zaopatrzone fotele fryzjerskie, jest pompa hydrauliczna, która pozwala na komfortową pracę, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego siłownika pod siedziskiem można bez problemu regulować wysokość fotela, tak aby fryzjerowi pracowało się, jak najwygodniej. Warto także dodać, że przy tym systemie nie ma konieczności, aby klient schodził z fotela w celu jego podniesienia. Niestety takie rozwiązanie jest także droższe, co jest jego wadą. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że są one bardziej żywotne, aniżeli te z mechanizmem pompy gazowej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela fryzjerskiego?

Wybór fotela fryzjerskiego to nie tylko zwrócenie uwagi na mechanizm pompy. Należy także spojrzeć na to, z czego on został wykonany. Najlepsze modele dostępne na rynku są obite skórą naturalną, dzięki czemu cechują się wysoką wytrzymałością, nawet przy wysokiej eksploatacji. Dla wygody klienta dodatkowo montowane są komfortowe podłokietniki, które pozwalają przyjąć ulubioną pozycję na siedzisku.

Niezbędne jest także zwrócenie uwagi, z jakiego materiału został zrobiony stelaż. Najlepszym wyborem są te fotele fryzjerskie, które opierają się na chromowanych rurkach. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej wytrzymałe na przeciążenia i gwarantuje odpowiednią stabilizację mebla. Podstawa fotela to jedyna jego część, która styka się z podłożem. Jest ona w największym stopniu odpowiedzialna za bezpieczeństwo klienta i stabilizację. Dlatego też powinno wybierać się te modele, które mają ją skonstruowaną na wzór odwróconego talerza lub kwadratu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Cena jest także istotna dla wielu początkujących fryzjerów, którzy postanowili otworzyć swój salon. Nie powinni oni jednak oszczędzać na podstawowych meblach, a zadbać głównie o to, aby komfort ich pracy oraz wygoda klienta były na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.