Czym jest presoteriapia?

Presoteriapia z roku na rok zyskuję na coraz większej popularność. Co prawda stworzony w latach 60.XX wieku za oceanem, zyskał na dużej sławie wśród profesjonalnych sportowców. Zabieg polega na wykonania masażu pneumatycznego, uciskając sprecyzowane części ciała. Najwcześniej stosuje się go wobec obrzęków powstałych poprzez zaburzenia cyrkulacji chłonki oraz wszelakich zastojach.

Warto zaznaczyć, iż pierwszym jej zadaniem była pomoc kobietom po przeprowadzonej mastektomii, czyli ran kończy górnych i klatki piersiowej. Presoteriapia okazałą się strzałem w dziesiątkę. Inaczej nazywany masażem BOA stosuję drenaż limfatyczny, który wywiera ucisk na ciało za pomocą odpowiednich mankietów, zawierających w sobie sprężone powietrze.

Jest to rodzaju wysuszanie limfy, gdyż za pomoc urządzenia masującego, poprawiamy krążenie krwi, pobudzając limfę do krążenia w naczyniach. Terapię ciśnieniową praktykuje się od najdalej do najbliżej położonych sera części ciała, przypominającą metody stosowane podczas wykonywania zwykłego masażu. Jedynie co się zmienia to bodziec sprawiający pojawienie się zmian jest to fala powietrzna pod odpowiednim ciśnieniem.

Jak wygląda zabieg masażu ciśnieniowego i czy jest on bezpieczny? W jaki sposób wygląda takiego rodzaju drenaż limfatyczny? Czy jest bezpieczny dla zdrowia i jak możemy się przed nim przygotować? Wszystko już wyjaśniamy!

Choroby – w czym BOA może pomóc?

Presoteriapia urządzenia jest dobrym wyborem na wiele schorzeń. Ludzie stosują ją wobec tysiącom schorzeń i awarii. Taki rodzaj leczenia pozyskał super renomę przez ostatni czas, a najlepsze jest to, iż naprawdę na nią zasługuję. Nie jest to zwykły, nowy napompowany balonik. Sprawdził się w leczeniu pourazowych zmian w narządach ruchu, jak i sprawują się bardzo dobrze w sferach przewlekłego zmęczenia. Jednakże głównie do celów presoteriapii możemy zaliczyć ;

 • Regenerację mięśni po ciężkich urazach
 • Pomoc w niewydolności naczyń żylnych. Stosowanie profilaktyki zatorowo – zakrzepowej.
 • Leczenie zaburzeń cyrkulacji chłonki, jak i wspomaganiu podczas walki z otyłością
 • Podczas objaw Raynauda, jak i po powstaniu nieprzyjemnych dla nas blizn.

Czy wspomoże również w urazach estetycznych?

Oczywiście, ze tak! Masaż BOA jest wskazany podczas defektów estetycznych. Pomaga on również pracy układu pokarmowego oraz naprawia nasz metabolizm. Zaletami masażu limfatycznego są na pewno brak nieprzyjemności w trakcie zabiegu. Pacjent leży ciągle w wygodnej pozycji, i nie ma mowy tutaj o jakikolwiek inwazyjności. Również jednym z przyjemniejszych zalet jest jego cena.

A do głównych problemów estetycznych, w jakich pomaga presoteriapia 

 • Kłopotliwy dla wielu kobiet cellulit,
 • Wspomaga również po zabiegu liposukcji oraz wymodelowane sylwetkę,
 • Jeżeli posiadamy uczucie ciężkich nóg, również w tym okaże pomocną dłoń.

Jakie są przeciwskazania?

Tak jak każda terapia, bądź zabieg posiada swoje przeciwskazania, których nie możemy przeskoczyć. Wszystko jest dla ludzi, lecz czasami jest nieodpowiedni na pewne rzeczy  czas.

Zalecane jest niestosowanie masażu uciskowego podczas :

 • chorób zakaźnych, jak i również tych z grupy autoagresywnych – dbajmy o zdrowie również lekarzy,
 • Ostrożne stany zapalne, bądź menstruację,
 • Jeżeli chodzi o kobiety, to oczywiste jest również unikanie tego zabiegu podczas ciąży,
 • Gdy posiadamy rozrusznik serca, bądź nieustabilizowane nadciśnienie,
 • Kiedy w naszym ciele wszczepione są metalowe implanty,
 • Jak posiadamy głębokie choroby nerek, również unikajmy terapii ciśnieniowej.

Efekty po?

Tak jak wcześniej wspominałem podczas zabiegu presoteriapii mechanicznie stymulujemy naczynia limfatyczne, wraz z krwionośnymi, dzięki czemu poprawiamy cyrkulację wewnętrzną obu tych płynów. Wato dodać, że masaż BOA posiada kilka rodzajów masażu – postępowy, zastępujący i wstępujący.

Praca jaką wykonują te urządzenia stymulujące to poprawa naszego metabolizmu, czym tak naprawdę pomagają całemu naszemu organizmowi. Tkanki znacznie sprawniej otrzymują substancję odżywcze, przy czym pozbywają się zbędnych metabolitów. Raczej każdy zna kogoś, kto ma super metabolizm. Wystarczy porównać jego dietę z sylwetką.

Również pomaga w znacznych stopni podczas rehabilitacja po operacji żylaków jak i poprawia kondycję naszej skóry. Kolejną zaletą jest pomoc w czyszczeniu naszego organizmu oraz osobom po przeprowadzonej operacji odsysania tłuszczu, pomaga odprowadzić rozpadnięte produkty tkanki tłuszczowej. Zabieg terapii ciśnieniowej stosowany jest u sportowców, szczególnie tych profesjonalnych, gdyż regeneruję tkankę mięśniową!

Jak przygotować się przed zabiegiem?

Podczas zabiegu najważniejszy jest relaks. Podczas terapii pacjent zmuszony jest do obnażenia części ciała, do której stosowany jest zabieg. Musi być zatem na to przygotowany, gdyż jego spokój jest kluczowy.

Aby terapia poszła jak najlepiej, stosuję się zakładanie mankietów na właśnie nagą skórę. Czasami zakłada się specjalistyczne bandaże, bądź rękawy, które super przyczepiają się ciała, jakby człowiek dostał drugą skórę. Dzieję się tak ze względu na ich cienkość. Taka forma nawet pomaga w maksymalizacji efektów masażu. Również przed samym rozpoczęciem zabiegu, najlepiej wypić całą szklankę wody – około 300ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.