Dobry projektor dla niemowlaka – jaki wybrać?

Usypianie dziecka jest czynnością, która często spędza rodzicom sen z powiek. Maluchy często nie chcą usypiać w łóżeczku, a usypianie na rękach często kończy się pobudką dziecka podczas odkładania do łóżeczka.

Podobnie sytuacja wygląda w nocy, kiedy dziecko się przebudza i nie chce ponownie zasnąć bądź po prostu boi się ciemności. Na szczęście z pomocą rodzicom przychodzą projektory dla niemowląt.

Czym jest projektor dla niemowląt?

Projektor dla niemowlaka to specjalna lampka, która wyświetla różne obrazy na płaskiej powierzchni, najczęściej na ścianie lub na suficie. Dodatkowo projektory mają również możliwość odgrywania różnych melodii, zwłaszcza takich, które mogą spodobać się dziecku.

Rodzaje projektorów dla dzieci

Na rynku dostępnych jest dużo różnych modeli projektorów dla niemowląt. Jednym z nich są projektory mające postać pluszowych zwierzaków czy innych zabawek. Taki projektor można położyć koło dziecka w łóżeczku lub położyć obok.

W przypadku młodszego dziecka druga opcja będzie lepszym rozwiązaniem, natomiast starsze dziecko z pewnością doceni możliwość samodzielnego przełączania melodii czy kolorów, dlatego projektor w łóżeczku będzie lepszym rozwiązaniem.

Alternatywą dla projektorów w formie maskotki są również projektory połączone z karuzelą do łóżeczka, które idealne sprawdzą się w przypadku najmłodszych dzieci, które jeszcze korzystają z karuzeli do łóżeczka.

Wybierając projektor dla dziecka możemy wybierać pośród projektorów wyświetlających różne obrazki. Najbardziej popularnym wzorem są gwiazdki, gdyż po zgaszeniu światła na suficie otrzymujemy obraz rozgwieżdżonego nieba.

Innym często pojawiającym się w projektorach motywem jest morski świat i pływające rybki. W zależności od projektora obrazy wyświetlane są w jednym kolorze lub w kilku różnych kolorach, które następują po sobie.

Większość projektorów na rynku umożliwia również puszczanie dziecku piosenek i melodii. Niektóre z nich mają wgrane różne melodie, takie jak np. śpiew ptaków, bicie serca, szum morza czy kołysanka, inne z kolei dają możliwość wgrania wybranych przez siebie piosenek.

Sposób zasilania projektorów dla niemowlaków

Większość projektorów dla niemowlaków działa na baterie, co oznacza, że nie są do niego podłączone żadne kable. Dzięki temu projektor można bez problemu włożyć do łóżeczka dziecięcego.

Projektory z reguły mają wgrany timer, dzięki któremu wyłączają się automatycznie po określonym czasie, co pozwala na oszczędzanie baterii. Niektóre z nich mają funkcje wykrywania płaczu, co oznacza, że włączają się automatycznie jeśli dziecko zacznie się wiercić lub płakać.

Zalety projektorów dla niemowlaków

Projektory dla niemowlaków często pomagają dzieciom w zasypianiu i wyciszaniu się. Ułatwiają również usypianie dziecka bezpośrednio w łóżeczku. Nawet jeśli dziecko buntuje się i nie chce zasypiać w łóżeczku, to istnieje szansa, że zmieni zdanie, jeśli będziemy posiadać projektor.

Po jego włączeniu dziecko będzie z zainteresowaniem obserwować poruszające się kształty i zmieniające się kolory, a grająca w tle melodia sprawi, że dziecko wyciszy się po dniu pełnym wrażeń i w końcu zaśnie.

Usypianie dziecka przy projektorze i kołysance pozwoli na wypracowanie pewnej rutyny, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości i sprawi, że dziecko będzie kojarzyło te dwie rzeczy z zasypianiem.

Projektor jest również doskonałym rozwiązaniem, jeśli dziecko boi się ciemności. Światło z projektora jest na tyle delikatne, że nie przeszkadza w zasypianiu, a jednocześnie pozwala rozjaśnić mrok, którego obawiają się dzieci.

Podsumowanie

Projektor dla niemowlaka może być doskonałą pomocą dla dzieci podczas usypiania ich do snu. Dzięki obrazkom rozjaśniającym ciemność dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie, a grające w tle melodie pomagają dziecku w wyciszaniu się i kołyszą je do snu. Dzięki temu usypianie dziecka szybko przestaje być problemem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.