Jak szybko i bezpiecznie uzyskać piękną opaleniznę?

Osiągnięcie pięknej i opalonej skóry w okresie letnim jest pragnieniem większości kobiet. Jednak najgorętsza pora roku szybko się kończy i nie zawsze łatwo jest uzyskać pożądany odcień opalenizny. Poza tym pozostaje kwestia utrzymania jej na skórze dłużej niż przez kilka tygodni. Co możesz zrobić, by Twoja skóra była bezpieczna, zdrowa i pięknie opalona? Sprawdź!

Żywność na idealną opaleniznę

Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie uzyskać idealną opaleniznę, możesz włączyć do swojej diety szereg produktów spożywczych. Z jednej strony chronią one skórę przed promieniowaniem, a z drugiej przyspieszają opalanie na brązowy kolor.

Co warto uwzględnić w codziennym menu?

  • Marchew, podobnie jak żółte, pomarańczowe czy czerwone owoce i warzywa, zawiera związek zwany beta-karotenem. Jest on przekształcany w organizmie w witaminę A, która zwiększa produkcję melaniny i wspomaga opalanie. Dodatkowo chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.
  • Papryka, batat, dynia, mango, brzoskwinia, nektarynka czy melon są bogate w beta-karoten.
  • Niektóre zielone warzywa, takie jak szpinak, boćwina czy brokuły, również zawierają cenny beta-karoten.
  • Witamina B to kolejny mikroelement, który pomaga uzyskać dobrą opaleniznę i zachować zdrową skórę. Wspiera utrzymanie naturalnego nawilżenia skóry, a jest to bardzo ważne podczas opalania. Witamina B znajduje się w białku drobiu i ryb, a także w jajach i nabiale.
  • Przeciwutleniacze są niezbędne w walce z wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się skóry związane z wystawianiem jej na słońce. Warto codziennie spożywać produkty, które w nie obfitują. Na przykład luteina występuje w zielonych warzywach liściastych, likopen w arbuzie i pomidorach, a selen w roślinach strączkowych, produktach pełnoziarnistych, orzechach i rybach.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Złuszczanie całego ciała na około dwa lub trzy dni przed opalaniem pomaga usunąć martwe komórki, i przygotować ciało do przyjęcia jednolitej i trwałej opalenizny. Nie zapomnij również o kremie z filtrem. Jego stosowanie nie zapobiega opalaniu, a wręcz przeciwnie, przedłuża je, utrzymując zdrowe komórki i nawilżoną skórę. Zapobiega też poparzeniom i łuszczeniu się naskórka. Odpowiednie kremy lub olejki należy nakładać na około 30 minut przed ekspozycją na słońce i regularnie powtarzać ich aplikację, zwłaszcza jeśli się pocisz lub wejdziesz do wody. Jeśli chcesz, aby opalenizna utrzymywała się dłużej, pamiętaj o nawilżaniu ciała. Balsam ​​nawilżający należy nakładać codziennie po kąpieli. Czynność tę powtarzaj przez cały dzień, jeśli Twoja skóra jest sucha, napięta, gorąca lub zaczerwieniona.

Samoopalacz do ciała na piękną opaleniznę

Pamiętaj, że promienie słoneczne mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia skóry, dlatego długie kąpiele słoneczne nie są wskazane. Jeśli chcesz cieszyć się piękną opalenizną nie tylko latem, ale także przez cały rok, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest naturalny samoopalacz do ciała. Taki produkt możesz nakładać nawet kiedy za oknem świeci słońce. Wówczas możesz się cieszyć jego promieniami z umiarem, wykorzystując je głównie jako źródło witaminy D. Samoopalacz na twarz, ręce czy nogi pozwoli Ci utrzymać wymarzoną opaleniznę przez cały rok i bez względu na pogodę.

Pamiętaj tylko, że kiedy sięgasz po taki kosmetyk, musisz korzystać z produktów z naturalnym składem. Taki kosmetyk nie jest agresywny dla skóry, a przy okazji unikniesz sztucznego, pomarańczowego koloru oraz nierównomiernego pokrycia. Kompozycje składników roślinnych zdecydowanie najlepiej towarzyszą procesowi pięknego brązowienia ciała.

Nigdy nie zaniedbuj profilaktyki!

Jeśli zastosujesz samoopalacze do nóg lub innych części ciała, nie będzie to oznaczało, że Twoja skóra stanie się uodporniona na promienie słoneczne. Nadal musisz uważać na promieniowanie i unikać długiego przebywania na słońcu w godzinach jego największej aktywności. Używaj kremów ochronnych z filtrami, szukaj cienia lub chroń się pod parasolem. Nie zapominaj też o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i odpowiednim nawadnianiu.

Ciesz się słońcem, ale zawsze bezpiecznie i z umiarem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.