Jak radzić sobie z wiotką skórą?

Wiotka skóra to problem, który pojawi się prędzej czy później u każdego z nas. Wraz z biegiem czasu skóra stanie się przesuszona, mniej elastyczna, straci miękkość i gładkość. Na szczęście istnieją zabiegi gabinetowe, które pomogą przywrócić jej napięcie i dawną kondycję. Pobudzą ją regeneracji i przebudowy. Co wybrać? Poznaj doskonałe zabiegi na zwiotczałą skórę!

Dlaczego skóra staje się wiotka?

Aby zrozumieć zasadę działania niektórych zabiegów na wiotką skórę, należy najpierw przyjrzeć się procesom, które wpływają na jej pojawianie się. Wraz z upływem lat w skórze znajduje się coraz mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za jej nawilżenie. Zanika też tkanka tłuszczowa będąca naturalnym wypełniaczem, dzięki działaniu grawitacji zaczyna się przemieszczać ku dołowi. Wszystkie te procesy zachodzą naturalnie. Co więcej, czasem poprzez styl życia możemy je niestety przyspieszać. Na wiotkość skóry będzie zatem wpływała także jej nadmierna ekspozycja na promienie UV, przesuszenie i wahania wagi (rozciągnięcie włókien kolagenowych podczas tycia i nagłe chudnięcie sprawia, że zaczyna tworzyć się nadmiar skóry – nie jest ona w stanie wrócić do poprzedniego napięcia).

Ultraskin II HIFU

Całkowicie procesów wiotczenia skóry nie da się wyeliminować, ale w zależności od terapii wybranej w gabinecie, osiągniemy efekt liftingu, napięcia i odmłodzenia. Celem wielu terapii ujędrniających jest poprawa jędrności skóry dzięki stymulowaniu jej struktur kolagenowych do głębokiej przebudowy, a tym samym do przywrócenia jej elastyczności i gęstości. Tak działa m.in. zabieg Ultraskin II HIFU. To bezinwazyjna terapia pozwalająca osiągnąć efekt liftingu bez skalpela, operacji i konieczności przechodzenia uciążliwej rekonwalescencji. Celem zabiegu jest pobudzenie organizmu do procesów regeneracji. Skóra przestaje być wiotka, a więc w obszarze zabiegowym możemy zauważyć w rezultacie m.in. jej napięcie, redukcję zmarszczek, uwydatnienie linii żuchwy, uniesienie brwi, wykonturowanie twarzy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają nieinwazyjnych metod redukcji wiotkości. Zabieg trwa zaledwie od 30 do 60 minut. Pierwsze efekty będą widoczne natychmiast, następnie będą narastać w czasie, ostateczny rezultat zauważymy po 2-3 miesiącach.

Laser SecretRF

Jak jeszcze można sobie radzić z wiotką skórą? Pomoże SecretRF, czyli technologia frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, działająca przy minimalnej inwazyjności. Zabieg polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł, emitując przy tym falę radiową, która nagrzewa tkankę w miejscu zabiegowym. Poprzez wytworzenie energii w tkance, dochodzi do regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Jakich możemy się spodziewać efektów? Termicznego liftingu -ściągnięcia, napięcia i wizualnego odmłodzenia skóry oraz jej obkurczenia i pogrubienia. Po zabiegu znikną wiotkości, a ty będziesz wyglądać na młodszą. Sama procedura nie trwa długo, zaledwie 15 – 20 minut. Pierwsze efekty pojawią się już po jednym zabiegu, ale najlepiej jest wykonać całą serię 3-5 wizyt.

Poznaj więcej zabiegów które pomogą Ci uporać się z problemem wiotkiej skóry: https://www.preibisz.com/problemy/wiotka-skora-ramiona-brzuch-dlonie-uda-posladki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.