Atrakcyjny zawód dla mam, poszukujących swojej drogi zawodowej

Dziecko zmienia priorytety, ale nie oznacza to, że mama musi rezygnować z pracy. Obecnie każda z mam ma wiele możliwości rozwoju zawodowego. I dlatego coraz więcej rodziców posyła dzieci do żłobków. Zwłaszcza że coraz częściej podważana jest teza dotycząca tego, co uważane było przez lata za najlepsze dla dzieci do lat trzech, czyli pozostaniu przy mamie.

Wielu rodziców, którzy posyłają dzieci do żłobkach, obok ciemnych stron widzą równie dużo, jak nie więcej, jasnych. A wśród nich wskazują na szybszy rozwój, większą samodzielność i późniejszą łatwiejszą adaptację w przedszkolu. Żłobek warto też rozważyć pod innym kątem- własnej drogi zawodowej.

Lubię dzieci, lubię spędzać z nimi czas

Często dopiero urodzenie dzieci sprawia, że kobieta odnajduje w sobie nowe cechy i dostrzega, że uwielbia spędzać czas z dziećmi. W zasadzie mogłaby pracować jako opiekunka w żłobku. Praca ta jest przede wszystkim dla kobiet, które lubią spędzać czas z dziećmi. Najmłodsi są dla nich inspiracją, wyzwaniem, ale też dają mnóstwo radości. W zawodzie tym odnajdą się kobiety aktywne fizycznie, które mają głowę pełną pomysłów i chcą mieć mnóstwo satysfakcji z pracy. Bo efekty pracy pań zatrudnionych w żłobkach są widoczne. Dla kobiet, które chciałyby realizować się w tym zawodzie powstał kurs opiekunki w żłobku.

Pracę na tym stanowisku mogą wykonywać wyłącznie osoby, które posiadają określone wykształcenie bądź kwalifikacje. I jedną z dróg dla kobiet, które nie mają wykształcenia medycznego, pedagogicznego bądź im pokrewnego jest właśnie wspomniany kurs. Obejmuje on 280 godzin teorii i praktyki pod okiem doświadczonego opiekuna. I co ciekawe kurs teoretyczny jest online, dzięki czemu można zdobyć wiedzę bez względu na miejsce zamieszkania.

Wymagania prawne- kto może być opiekunem w żłobku?

Najmłodszymi, dziećmi do lat trzech, zajmować się mogą tylko osoby, które mają określone wykształcenie bądź ukończą wspomniany kurs, ale również wymagane jest:

  • jeśli nałożony jest obowiązek alimentacyjny, to wywiązywanie się z niego,
  • niekaralność, opiekun nie może być skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne,
  • opiekun nie może być pozbawiony władzy rodzicielskiej, nie może ona być również ograniczona i zawieszona (obecnie i w przeszłości).

Poza tym jako opiekun w żłobku dajesz rękojmię należytej opieki nad dziećmi. Więcej informacji na temat samego kursu, jak i innych przygotowujących do pracy z dziećmi znajdziesz na stronie: https://niania.pro/. Wśród nich szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, ale również przydatne każdej mamie.

Żłobki to obecnie miejsca bardzo przyjazne dzieciom, pełne kolorów, uśmiechu, zabawek. Ale też miejsca, w których może realizować się zawodowo mama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.