Planner pierwszych urodzin, czyli jak zorganizować roczek w domu?

Pierwsze urodziny dziecka trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować. W ten sposób, nawet mimo wykonywania wielu czynności z maluchem na rękach, będziesz mieć nad wszystkim kontrolę i spokojnie przejdziesz przez kolejne etapy przygotowań. Sprawdź, jak zorganizować roczek dla dziewczynki lub chłopca, jaki wybrać tort na roczek i jakie zapewnić atrakcje dla małych gości.

Przed rozpoczęciem przygotowań stwórz plan organizacji roczku. Dzięki niemu będziesz doskonale wiedzieć, co już udało Ci się załatwić, a na czym jeszcze warto się skupić.

Goście i zaproszenia na roczek

Zacznij od stworzenia listy gości i rozdania im zaproszeń. Kiedy dowiesz się, ile osób na pewno pojawi się na przyjęciu, łatwiej będzie Ci zaplanować, jakie zabawy i atrakcje zapewnić gościom oraz ile jedzenia i napojów trzeba przygotować.

Miejsce przyjęcia – salon czy ogród?

Organizując roczek w domu, możesz zaprosić swoich gości do pokoju dziennego lub przygotować przyjęcie na świeżym powietrzu – w ogrodzie lub na tarasie. Druga opcja daje większe możliwości na zabawę, ale jest zarezerwowania na cieplejsze dni. Jeśli zdecydujesz się na garden party lub tarasową biesiadę, poinformuj o tym swoich gości, aby mogli odpowiednio się przygotować na takie przyjęcie – założyć wygodne buty i ubrania, zabrać kremy z filtrem UV, nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Roczek tematyczny

Tak jak i urodziny starszych dzieci, tak i roczek warto urządzić w jednym spójnym stylu lub według określonego motywu wiodącego. Roczniaki często mają już swoje zainteresowania, które można wykorzystać jako motyw przewodni i zorganizować, np. urodziny z motywem leśnych zwierzątek, złotej jedynki lub balonów i samochodów. Mnóstwa inspiracji dostarczają też sklepy internetowe, które mają dekoracje na baby shower i pierwsze urodziny.

Tort na roczek

Urządzając pierwsze urodziny swojego dziecka, postaw na zdrowy tort, którego maluch będzie mógł skosztować. Zrezygnuj z dużej ilości cukru i kakao. Ciężką masę śmietanową zastąp lżejszą budyniową. Biszkopt nasącz sokiem owocowym a do dekoracji użyj jagód i świeżych liści mięty. Całość mogą dopełnić toppery na tort i elegancka świeczka z cyfrą “1”.

Roczek – atrakcje dla dzieci

Wśród gości będą nie tylko dorośli, ale i dzieci. Warto o nie zadbać, aby nie nudziły się w trakcie przyjęcia i miały ciekawsze zajęcia niż chodzenie wokół stołu. Jeśli dzieci będą niewiele starsze od rocznego solenizanta lub solenizantki, wygospodaruj dla nich kącik zabaw. Połóż tam miękki koc i rozsyp dostosowane do wieku akcesoria – miękkie książeczki, piłki sensoryczne i szeleszczące zabawki. Starszakom spodobają się bardziej zaawansowane zabawy – taniec z balonem, piniata i test smaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.