4 pomysły na wykonanie osobistego prezentu z okazji Dnia Ojca

Ojciec, tata, tatuś. Oto określenia zazwyczaj używane, by nazwać mężczyznę najbliższego i najważniejszego w naszym życiu. Jest to rzecz pewna i niezaprzeczalna. Niezależnie od płci, czy też w związku z nią. Mężczyzna, dzięki któremu jesteśmy na świecie i który nas wychowuje zawsze jest i będzie naszym wzorem i osobistym bohaterem. Nawet malutkie dziecko już rozumie jak tatuś potrafi być dla niego ważny i istotny.

Rozłąka na czas jego delegacji czy wycieczka do dziadków odbywająca się bez taty, może być dla niego wyjątkowo smutnym przeżyciem. Aby okazać mu swą miłość, warto nie tylko od święta robić mu drobne prezenty czy też w jakiś inny sposób okazywać mu swoją lojalność i przywiązanie. Czas, gdy kalendarzowy Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, szczególnie mobilizuje jednak dzieci i ich mamy do wykonania jakiegoś wyjątkowego i osobistego prezentu dla ukochanego tatusia.

Oto 4 proste, ale efektowne pomysły na to jak wykonać prezent na Dzień Ojca wspólnie z Twoim maluszkiem:

1. Zakładka do książki.

Nawet najbardziej zakochany w swoim dziecku rodzic czasem pragnie gdzieś zaszyć się przy swojej ulubionej lekturze. Świetnym pomysłem wtedy jest wykonanie zakładki do książki. Nawet, jeśli dziecko jest bardzo malutkie i nie jest w stanie stworzyć nic konkretnego można wyciąć z jego dwóch „abstrakcji” prostokąty, podpisać je i zalaminować. Będzie to świetny, użyteczny i osobisty prezent przypominający kiedyś o pięknych czasach. Jeśli nie masz w domu laminatora, zapytaj o taką możliwość w pobliskim punkcie ksero. Często takie miejsca oferują tego typu usługi.

2. Kubek z rysunkami dziecka.

Wcale nie musisz robić zdjęć jakiegoś rysunku i zanosić go do wydruku. Wystarczy, że kupisz, najlepiej czysty, biały kubek oraz mazaki lub farbki do ceramiki, które utrwalają się przez wypalanie w temperaturze około 160ºC. Uzyskasz ją w każdym zwykłym piekarniku. Jest to wydatek rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych, zależnie od ilości dostępnych kolorów. Później – pobawcie się i stwórzcie coś oryginalnego. Wypalony kubek utrwali wspomnienia na długo. A pozostałe po wszystkim produkty umożliwią Ci stworzenie innych oryginalnych prezentów w przyszłości!

3. Stworzenie prawdziwej kartki z życzeniami powiązane z wycieczką na pocztę.

Jak rzadko dziś wysyła się prawdziwe listy? Stworzenie takie prezentu może stać się świetną okazją również do wspomagania rozwoju Twojego dziecka! Jak wiadomo dzieci najlepiej uczą się poprzez praktykę. Cała otoczka twórcza, poznawanie tego jak wygląda list, wpisywanie adresu nadawcy i odbiorcy, informowanie, dlaczego należy to zrobić. Wycieczka na pocztę i wniesienie opłaty za wysłanie listu! Dzięki zrobieniu takie prezentu Twoje dziecko jest w stanie wiele dowiedzieć się o otaczającym świecie i pisaniu listów na długo przed często nudnymi i monotonnymi lekcjami języka polskiego, w których jedynie w teorii może dowie się coś o tej czynności.

Ty wcześniej możesz rozbudzić jego zainteresowania! Twój maluch wcale nie musi przy tym umieć pisać czy nawet rysować. Potrzebny tekst możesz wpisać Ty, zilustrować mogą go nawet zwykłe bazgrołkowe postacie czy przedmioty. Ty wiesz najlepiej, na co w danej chwili stać Twoje dziecko. Natomiast zakochany w swoim dziecku ojciec i tak stwierdzi, że to najwspanialszy prezent dla taty na świcie! Z pewnością również pozostanie on z wami na długie lata w rodzinnym albumie lub pudełku ze skarbami z podpisem „Twój pierwszy prawdziwy i osobiście wysłany list”. W końcu całej otoczce towarzyszyło tyle emocji.

4. Odcisk rączki czy nóżki to zawsze dobre rozwiązanie.

Jednak czy wiesz, że jeśli poświęcisz troszkę czasu i chęci to jesteś w stanie umożliwić stworzenie z niego breloczka, który tatuś może umieścić później przy kluczach do domu lub samochodu? Jest na to sposób! Wystarczy, że kupisz specjalną folię termokurczliwą tzw. shrink plastic. Istnieją produkty już zadrukowane, które wraz z dzieckiem możecie pokolorować. Jednak, aby obrazek był najlepszy, jako prezent dla tatusia, warto odbić na folii rączkę lub nóżkę dziecka.

Koniecznie napisz tam również odpowiednią datę. Gdy rysunek lub odbicie będą gotowe, pamiętaj, aby jeszcze przed jego wypaleniem, wyciąć w nim zwykłym dziurkaczem mały otwór. Po włożeniu pracy do piekarnika, całość znacznie zmaleje i zrobi się twarda. Prawdopodobnie nie będziesz wtedy już w stanie bez uszczerbku dla stworzonego w ten sposób prezentu go przedziurawić.

Autor tekstu: pedagog – mgr Kinga Gościńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.