4 błędy w makijażu oka, które cię postarzają

m potrafi zdziałać cuda. Sprawia, że nasza twarz wydaje się młodsza, jaśniejsza, bardziej radosna. Niestety źle wykonany może przynieść odwrotny efekt. Błędy, jakie możemy popełnić przy makijażu oka, często wynikają ze złych nawyków. Jakie powinniśmy wyeliminować? Jak się przed nimi ustrzec?

Błąd nr 1 – złe nakładanie cieni do powiek

Cienie do powiek to podstawowy kosmetyk wykorzystywany w makijażu oka. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że po cienie sięgamy, zarówno wykonując dzienny, jak i wieczorowy makijaż. Wydawać by się mogło, że w ich aplikacji nie ma nic trudnego. To jednak błędne przekonanie. Nałożenie zbyt ciemnego koloru kosmetyku na daną powierzchnię, pomniejszy ją. Czy to oznacza, że bezpieczniej jest sięgnąć po cienie w jasnych kolorach? Otóż nie. Jasne kolory przykuwają i powiększają niedoskonałość. Dlatego nakładając jasny cień nad załamaniem (przede wszystkim bliżej zewnętrznego kącika oka), skupiasz uwagę na fałdzie skóry, która najwcześniej traci jędrność i elastyczność. Przez to tworzysz tzw. efekt droopy eyes, czyli opadających powiek.

Makijaż oka

Jak unikać tego błędu? Makijaż oka, który odejmuje lat to ten, w którym ciemny cień nakładasz w zewnętrznym kąciku oka, na załamaniu i nad nim. Ten zabieg odwraca uwagę od droopy eyes i optycznie powiększa całe oko. Jasny cień powinnaś natomiast aplikować na środek ruchomej powieki. Na koniec pamiętaj, aby dobrze rozetrzeć cienie, tak aby uzyskać ładny efekt przejścia między jednym a drugim kolorem.

Błąd nr 2 – zły dobór kolorów

Kolorowe kosmetyki do makijażu oka przybierają różne barwy. Przekonać można się o tym, chociażby na https://tagomago.pl/collections/revlon, gdzie marka Revlon proponuje cienie do powiek, tusze do rzęs, czy eyelinery w klasycznych barwach oraz tych neonowych, wyrazistych. Często w wyborze kolorowych kosmetyków do make-up oczu kierujemy się modą lub sięgamy po najbardziej klasyczny wybór, czyli czerń. Nie zawsze to jest jednak dobre rozwiązanie. Ogólną zasadą odmładzającego makijażu oka jest bowiem sięganie po kolory niezbyt kontrastowe. Zamiast czerni, grafitu czy głębokiego brązu lepiej sprawdzą się kosmetyki w ciepłych i naturalnych odcieniach np. nude lub brzoskwiniowe brązy. Ich zaletą jest to, że nie podkreślają niedoskonałości, czerwonego odcienia cery czy bladości. Przy cerze dojrzałej unikać należy też mocno błyszczących cieni do powiek oraz kosmetyków w kolorze różów i fioletów. Będą one podkreślać wszelkie zaczerwienienia, przebarwienia, cienie pod oczami.

Makijaż oka

Błąd nr 3 – zbyt mocno podkreślone brwi

W skład makijażu oka wchodzą też brwi. Podstawowym błędem w tym zakresie jest całkowite zapomnienie o nich i pozostawienie ich samym sobie – będą one zepsuć cały efekt. Błędem, jaki często się popełnia, jest również zbyt mocne ich podkreślenie i wyrysowanie niczym od szablonu. Obecnie na topie jest naturalność. Trendy w makijażu oka 2021 radzą, aby łuki brwiowe jedynie delikatnie podkreślić kredką (w dolnej linii). Ubytków powinno się wypełniać żelem koloryzującym z grzebyczkiem lub pisakiem do brwi z cienką końcówką. Te kosmetyki pozwalają dorysować pojedyncze włoski.

Błąd nr 4 – brak podkręcenia rzęs

Na to, jak będzie prezentował się makijaż oka, duży wpływ mają rzęsy. Najlepiej wyglądają te długie, grube i podkręcone. Dlatego też warto poświęcić kilka sekund, aby podkreślić je zalotką. Zabieg ten otworzy oko i sprawi, że po użyciu tuszu rzęsy będą gęstsze i dłuższe. Jeśli nie przepadasz za używaniem zalotki, sięgnij po podkręcającą maskarę. Pamiętaj jednak, aby dokładnie wytuszować rzęsy, dzięki temu będą one optycznie unosić oko do góry. Szczoteczką powinno się tuszować od samej nasady włosków aż po ich końce. Ważne jest również, aby podczas nakładania tuszu wyczesywać rzęsy od góry zygzakowatym ruchem. Błędem jest natomiast tuszowanie ich do góry. Sprawia to, że stają się ciężkie i opadają. W odmładzającym makijażu oka należy maskarę, nanieś nie tylko na górne, ale i dolne włoski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.