Jaki rower dla czterolatka kupić?

Można założyć, że czterolatek nie potrafi jeszcze jeździć na dwóch kółkach, a nowy jednoślad będzie jego pierwszym rowerem. Wówczas należy pamiętać o tym, żeby rower był stabilny, czyli posiadał cztery koła. Doskonałym akcesorium będzie także drążek umożliwiający rodzicom stabilizowanie jazdy, gdy zdecydujemy się na odpięcie dodatkowych kółek.

Koła powinny być na tyle łatwo zdejmowalne, aby można było zdemontować je samodzielnie. Warto także pamiętać, żeby kółka były uniesione lekko nad ziemią na wysokość około 1 cm, co pozwoli dziecku szybko nauczyć się balansować rowerem, a tym samym utrzymać na nim równowagę. Gdy zauważycie, że maluch radzi sobie coraz lepiej, można spróbować kółka zdemontować lub podnieść je wyżej.

Rozmiar ramy

Kluczowe znaczenie przy wyborze roweru dla dziecka ma także wielkości ramy, czyli jej rozmiar. Nie może być zbyt duża, co powodowałoby brak możliwości dotykania stopami do podłoża, ani zbyt mała, która wymuszać będzie garbienie się podczas jazdy. Przyjmuje się, że dla najmłodszych o wzroście do 120 cm powinniśmy wybierać ramę 11-calową. To jednak nie jest sztywna reguła, do której musimy się stosować, dlatego też podczas wyboru roweru, warto pójść z dzieckiem do sklepu, by sprawdzić, czy konkretny model jest odpowiedni.

Nie bez znaczenia są także koła i ich rozmiar. W początkowym okresie nauki powinien wynosić co najmniej 16 cali i warto go zwiększać wraz z dorastaniem dziecka. Pamiętajcie także, że bezpieczeństwu jazdy sprzyja osłona łańcucha. O tym elemencie należy pomyśleć już na etapie zakupu, by podczas nauki uniknąć przykrych konsekwencji wkręcenia się na przykład sznurówek czy elementów ubioru w łańcuch. Jeśli na drodze do zakupu wybranego modelu roweru dla dziecka stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka przez internet.

Dodatkowe wyposażenie

Ogromną wagę należy przywiązywać do dodatkowych elementów wyposażenia roweru takich jak: oświetlenie czy dzwonek. Od najmłodszych lat należy również dzieci przyzwyczajać do zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy, czyli stosowania kasków i ochraniaczy. Będzie miało to szczególne znaczenie w przypadku maluchów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rowerem.

Zadbajcie więc, z pomocą pożyczki przez internet, o dopasowany do dziecięcej głowy kask, wykonany z wysokiej jakości materiałów, który ochroni przed przykrymi konsekwencjami upadku. Ochraniacze z kolei zabezpieczają stawy łokciowe i kolanowe, a rękawiczki zminimalizują ryzyko otarcia dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.