Wózki dla dzieci – hurtownia

Ze względu na stale wzrastającą ilość obowiązków, zarówno zawodowych, jak i domowych, przeciętnemu człowiekowi coraz trudniej znaleźć chociaż odrobinę czasu na to, aby zadbać o siebie. Dodatkowo siedzący tryb życia, który preferuje większość z nas zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu oraz zachowaniu dobrej formy.

Jak w zabieganej codzienności znaleźć czas na aktywność fizyczną, zwłaszcza wówczas, gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być wózek biegowy.

Obecnie wybór wózków biegowych na rynku jest naprawdę duży, każdy znajdzie więc na pewno taki, który odpowiada jego wymaganiom. Nadają się one już dla dzieci 6-cio miesięcznych i wyposażone są w wiele funkcji, które w sposób wygodny i komfortowy pozawalają zadbać o zdrowy ruch jednocześnie zajmując się maluchem.

A może jednak zwykły wózek?

Ponieważ standardowe wózki dla dzieci hurtownia przystosowane są raczej do spacerowania, chcąc biegać wspólnie z dzieckiem warto zainwestować jednak w profesjonalny, przeznaczony do tego celu sprzęt.

Główna zaletą wózków do biegania jest fakt, że znaczne lepiej zadbają one o bezpieczeństwo i komfort dziecka, niż tradycyjny wózek. Dzięki specjalnej konstrukcji kół oraz zawieszenia są one dużo bardziej stabilne, co podczas biegania po nierównej powierzchni ma duże znaczenie. Biegnąc szybko znacznie łatwiej też utrzymać kontrolę nad wózkiem przeznaczonym specjalnie do tego celu.

Również wyposażenie dodatkowe zaprojektowane jest w taki sposób, aby zawierało przedmioty jak najbardziej przydatne podczas terenowych wypraw, takie jak baldachim chroniący przed słońcem czy też dodatkowe kieszenie.

wózek do biegania

O czym należy pamiętać decydując się na wózek do biegania?

Przede wszystkim materiał, z którego wykonany jest wózek dla dziecka. Ważne, aby był wytrzymały, ale jednocześnie lekki i łatwy do przenoszenia. Nie bez znaczenia są także gabaryty wózka, zwłaszcza po jego złożeniu, niewielkie znacznie ułatwiają bowiem nie tylko przechowywanie, ale także transport.

Jedną z najważniejszych cech każdego wózka, tym bardziej biegowego, są koła. Rozwiązań, które zastosowane są w konkretnym modelu mamy wiele, od kół pompowanych, po piankowe. Równie ważna jak materiał, z którego są one wykonane jest ich średnica oraz skrętność, które znacznie ułatwiają poruszanie się wózkiem po trudnym terenie.

Ponieważ to bezpieczeństwo dziecka ma podczas biegania z wózkiem największe znaczenie ważne jest, by system kontroli nad produktem w trackie treningu był naprawdę dobrze przemyślany. Wśród stosowanych rozwiązań można znaleźć między innymi elastyczne uchwyty, których wysokość można regulować w zależności od potrzeb, a także system blokady w kołach i siedzisku, które zapobiegają przemieszczaniu się wózka podczas postoju. Warto zwrócić także uwagę by wózek posiadał dodatkowy uchwyt zabezpieczający na rączce.

Najważniejsze zalety wózków biegowych

Do najważniejszych zalet dobrych jakościowo wózków biegowych należy chociażby wielopozycyjny baldachim wyposażony w wentylację, czy też odchylane siedzisko tak łatwe w obsłudze, by można to było robić jedną ręką. Ze względu na bezpieczeństwo warto by wózek wyposażony był w elementy odblaskowe oraz dodatkowy hamulec ręczny.

Dla kogo przeznaczony jest wózek biegowy?

Zanim zdecydujemy się rozpocząć użytkowanie wózka biegowego warto zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie wieku, od jakiego wózek taki może być użytkowany przez dziecko.

Wahania są tutaj bowiem bardzo duże, niektóre z modeli dostępne są już dla dzieci 3- miesięcznych, inne zaś dopiero dla tych, które skończyły 9 miesięcy. Dla własnego spokoju i zdrowia dziecka warto zawsze przed pierwszym treningiem skonsultować się z pediatrą.

Źródło: https://www.marko-baby.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.