ŚWIĄTECZNE WSKAZÓWKI – JAK UDEKOROWAĆ DOM DREWNIANY NA ŚWIĘTA

W miarę upływu czasu, wiele osób przestało dbać o to, aby święta, co roku były wyjątkowe. Może jednak warto przywróć to podekscytowanie, którego doświadczyłeś, jako dziecko i przeżyć prawdziwie magiczne Święta Bożego Narodzenia?

Święta to czas dekoracji!

Grudzień to prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych miesięcy w roku, ponieważ wskazuje, że Boże Narodzenie jest tuż za rogiem przynosząc radość Tobie i członkom Twojej rodziny. Co prawda Boże Narodzenie zawsze przychodzi wcześniej niż się spodziewasz, sprawiając, że dekorowanie całorocznego domku drewnianego może stać się dla Ciebie dość stresującą pracą… Ale zarazem na pewno jest jedną z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących tradycji tego okresu.

fot. dommistrza.pl

Każdego roku właściciele starają się, aby ich domki drewniane całoroczne miały nowy, wyjątkowy i szczególnie przytulny wygląd. Jednak największych starań dokonują w okresie świątecznym, kiedy ich domek nie tylko wygląda ładnie, ale również doskonale oddaje atmosferę świąt. A jak idealnie ozdobić swój domek z drewna? Oto kilka cennych wskazówek.

  1. Oświetlenie świąteczne

Nie jest tajemnicą, że zewnętrzne lampki są kluczem do stworzenia tej idealnej świątecznej scenerii rodem z bożonarodzeniowej pocztówki. Świąteczne oświetlenie to zdecydowanie znak rozpoznawczy ozdób choinkowych. Lampkami można również oświetlić wnętrze domku. Na przykład, lampki linowe i kurtyny oświetlą Twoje mieszkanie dodając przytulnego akcentu do każdego pomieszczenia, podczas gdy białe migoczące światła nigdy nie wyjdą z mody. Projektory świetlne, wielokolorowe żarówki i wiszące latarnie również będą oznaką nadchodzących świąt.

  1. Choinka

Choinka jest prawdopodobnie kolejną kluczową postacią wśród ważnych elementów dekoracji świątecznych (jeśli nie najważniejszą) i zwykle jest w centrum uwagi w każdym domu. Można powiedzieć, że choinka jest centralnym punktem wszystkich świątecznych dekoracji, dlatego powinna być pięknie ozdobiona niosąc ze sobą atmosferę radości. Świąteczne drzewko możemy udekorować praktycznie wszystkim, jednak najpopularniejsze są: lampki, bombki oraz łańcuchy choinkowe.

  1. Dekorowanie drzwi wejściowych

Jeśli chodzi o okres świąteczny to nie ma lepszego sposobu, aby pokazać swoim sąsiadom i odwiedzającym przyjaciołom, że cieszysz się atmosferą sezonu niż stworzenie pięknego schematu dekoracji na drzwiach wejściowych. Świąteczne dekoracje na drzwiach wejściowych to niespodzianka, która sprawia, że ​​goście odwiedzający Twój drewniany domek poczują się naprawdę mile widziani. Tradycyjne wieńce bożonarodzeniowe sprawdzają się najlepiej, jako dekoracja drzwi: można je znaleźć na jarmarku bożonarodzeniowym lub zrobić samodzielnie.

  1. Dekorowanie jadalni

Ozdobienie jadalni jest istotnym elementem świąt Bożego Narodzenia, bo właśnie w tym miejscu spożywamy świąteczną kolację. Stół możesz ozdobić kładąc na nim świąteczny obrus, świece oraz stroiki. Warto pamiętać, że nie należy się ograniczać z pomysłowością. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było polegać tylko na tradycyjnych bieżnikach obrusowych. Na Boże Narodzenie spraw, aby Twój stół był nieco bardziej wyjątkowy, układając, na przykład, girlandę pośrodku. Biało-czerwona kolorystyka oraz srebrne i złote zdobienia sprawią, że Twoje pomieszczenie będzie błyszczało.

fot. dommistrza.pl

Z pomocą oferowaną na dommistrza.pl spełnisz nie tylko swoje życiowe marzenie o posiadaniu domku drewnianego, ale również spełnisz swoje świąteczne marzenie dekorując domek, tak, aby poczuć tegorocznego ducha świąt. Warto jest wprowadzić świąteczny nastrój w każdym zakątku swojego domku drewnianego opierając się na bardziej standardowych, bądź kreatywnych pomysłach na świąteczne dekoracje. To sprawi, że poczujesz prawdziwą magię świąt.

1 komentarz

  1. Agata Odpowiedz

    Co prawda święta już za nami, natomiast podczas zdejmowania ozdób często miałam myśl w głowie, że w tym roku (czyli tak w zasadzie już ubiegłym) naprawdę udało się mi wraz z mężem fajnie udekorować nasz domek. W końcu jesteśmy na swoim i powiedzieliśmy sobie, że chcemy dołożyć wszelkich starań, aby nasze pierwsze święta w nowym miejscu miały wyjątkowy klimat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.