Zasady i pomysły na aranżację łazienki

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, gdyż przebywamy i korzystamy z niej codziennie. Warto zatem zadbać o to, aby była przytulna, funkcjonalna i estetyczna. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak urządzić praktyczną i elegancką łazienkę.

W małej łazience postaw na minimalizm

Niestety większość z nas nie posiada dużej, przestronnej łazienki, szczególnie gdy jesteśmy właścicielami mieszkania w bloku. W tym wypadku każdy metr będzie ważny i trzeba będzie go dobrze zagospodarować. W małej łazience warto postawić na minimalizm, co oznacza jasne, stonowane kolory, minimum dodatków i pojemne meble. Taka przestrzeń musi być bardzo dobrze przemyślana, a każda rzecz powinna mieć swoje miejsce.

Częstym dylematem w małych łazienkach jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Dobrym wyborem może okazać się wanna zaopatrzona w parawan nawannowy lub szyba prysznicowa i odpływ liniowy 80 cm, jeżeli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania. Można skusić się także na mały płaski brodzik 90 x 80 cm.

Wybierz pojemne meble

Chociaż wiele osób podkreśla, aby podczas zakupu mebli łazienkowych zwracać uwagę na ich odporność na zmiany temperatury oraz wilgoć, to rzadko mówi się o ich pojemności. Chociaż łazienka jest jednym z mniejszych pomieszczeń w domu, to paradoksalnie przechowujemy w niej bardzo dużo rzeczy tj. kosmetyków, środków czystości, detergentów czy odzieży. Warto zatem wybrać meble, które będą nie tylko ładne, ale także pojemne. Najlepszym wyborem będą głębokie szuflady, ale dobrze sprawdzi się też wąska szafka łazienkowa, gdy metraż łazienki jest mocno ograniczony.

Na rynku można znaleźć obecnie ogromny wybór mebli przeznaczonych do łazienki. Dostępne są one w różnych wzorach, kolorach, a także rozmiarach, dlatego na pewno uda nam się dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Dodatki i akcesoria łazienkowe

W żadnej łazience nie może zabraknąć praktycznych dodatków, które pomogą zachować porządek. Na pewno przydadzą się zamykane koszyki, w których będzie można przechowywać kosmetyki, pojemniki na mydło, kubek na szczoteczki do zębów czy szczotka do WC. Takie akcesoria warto kupować w kompletach lub dopasować je do siebie, na przykład pod względem kolorystycznym.

Ciekawą ozdobą w łazience mogą okazać się na przykład listwy dekoracyjne do płytek. Można też postawić na ciekawy wzór płytek łazienkowych albo pomalować na inny kolor te, które już mamy.

Urządzenie łazienki w ciekawy sposób wcale nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. Czasami wystarczy trochę inspiracji i ciekawy pomysł, aby odmienić wnętrze i dodać mu ciekawego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.