Przedsiębiorcza mama, czyli zarabianie na urlopie macierzyńskim

Chociaż urlop macierzyński to czas opieki, zaradne mamy wykorzystują go również, aby załatać dziury w domowym budżecie. Dbanie o malucha wiąże się przecież z licznymi wydatkami, na które rodzice nie zawsze mogą sobie pozwolić. Co więcej, wychowując dziecko trudno jest mówić o gromadzeniu oszczędności. Sprzyjają temu jednak liczne możliwości jak zarabianie na urlopie macierzyńskim. Dodatkowe metody pozyskiwania pieniędzy mogą być łatwe i zajmować znacznie mniej czasu niż praca na pełny etat. To sprawia, że wiele z nich wykorzystują świeżo upieczone mamy podczas urlopu.

Zarabianie na urlopie macierzyńskim: co można sprzedawać w internecie?

Pierwsza myśl o pracy w domu zwykle wiąże się ze sprzedażą. Oczywiście internet to źródło ogromnych możliwości. Mamy, które sprawnie się w nim odnajdują, bez problemu znajdą klientów na oferowane produkty lub usługi. Tutaj jednak niezbędne jest jak najlepsze wykorzystanie posiadanych umiejętności. Bowiem wszystko zależy od tego czym zechcemy się zajmować. Niektóre mamy na urlopie macierzyńskim wykonują różnego rodzaju robótki ręczne. Zaliczamy do nich nie tylko dziane sweterki, ale też ręcznie malowane naczynia, własnoręcznie robioną biżuterię, kosmetyki, mydła, świeczki i różnego rodzaju ozdoby okolicznościowe.

Co więcej, popyt na tego rodzaju produkty jest niezwykle duży, dlatego zarobek może być nie tylko dodatkiem. Wiele mam decyduje się na zmianę kierunku kariery zawodowej, gdy powiedzie im się sprzedaż własnoręcznie robionych rzeczy. Tutaj jednak mamy nieograniczoną możliwość sprzedaży poprzez różnego rodzaju portale sprzedażowe i społecznościowe. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że koszt wytworzenia takich produktów jest naprawdę niewielki w stosunku do ceny końcowej. To zaś stoi za dużą opłacalnością sprzedaży takich produktów w sieci.

Zarabianie na własnych przyjemnościach. Czy to możliwe?

Niemniej w internecie możemy sprzedać także inne produkty, a nawet usługi. Doskonałym rozwiązaniem dla mam, które nie posiadają szczególnych zdolności artystycznych, ale uwielbiają modę, będzie kupowanie tzw. „perełek” w sklepach z odzieżą używaną z zamiarem odsprzedania ich w wyżej cenie. Te rozwiązanie w porównaniu do poprzedniego przynosi nieco mniejszy zysk, ale są osoby, które w ten sposób zarabiają na życie. Zatem wystarczy odrobina pomysłu, determinacji i dobrego gustu, a wtedy z pewnością znajdą się również klienci.

Ostatnia możliwość sprzedaży dotyczy głównie młodych mam, ale też takich, które posiadają wymagane umiejętności, bądź są gotowe je pozyskać. Mowa tutaj o pracy jako freelancer podczas urlopu macierzyńskiego. Możliwości jednak jest znacznie więcej niż sądzicie! Praca freelancera nie ma jednej, określonej definicji. Trudno też nazwać to konkretnym zawodem, ponieważ freelancerzy zajmują się wieloma rzeczami, zależnie od własnych zainteresowań. Może to być pisanie i sprzedaż tekstów, tworzenie grafik, robienie i sprzedawanie zdjęć, tłumaczenie filmików na YouTube.

Te wszystkie rzeczy ktoś musi przecież zrobić, a w związku z ciągłym rozwojem internetu, potrzeby są ogromne. Co więcej, w przypadku freelancerów warto założyć blog, na którym również można zarabiać za samo jego prowadzenie. Nie jest to związane z bezpośrednią sprzedażą. Niemniej bardzo ważna jest wartościowa treść, którą czytelnicy z chęcią będą przeglądać. Blog może dotyczyć tak naprawdę wszystkiego, a więc pracujące w ten sposób mamy zwykle koncentrują się na różnych poradach odnośnie życia domowego. Wówczas są to sprawdzone przepisy i rozwiązania, którymi chciałyby się podzielić z innymi mamami.

Zarabianie w domu i bez internetu

Wychodząc poza internet, również znajdziemy kilka możliwości zarobienia pieniążków, wcale nie wychodząc przy tym z domu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak praca jako niania. Dlaczego? Posiadając dziecko, zwykle spędzamy większość czasu w domu, czemu jednocześnie służy urlop macierzyński. Jednak co stałoby się, gdyby ktoś przyprowadził do nas swojego malucha na kilka godzin dziennie? Wówczas dostalibyśmy pieniążki tak naprawdę za wypełnianie matczynych obowiązków, które przecież i tak na co dzień musimy uskuteczniać.

Oprócz tego, wiele rodzin decyduje się na właśnie taką metodę opieki nad dzieckiem. Jest to przecież najlepsza gwarancja, że osoba, której powierzamy podopiecznego, będzie potrafiła się nim zająć. W tym przypadku warto sprawdzić jak odnajdziemy się w nowej sytuacji, a więc najlepiej wcześniej poprosić o dzień próbny. Dzięki temu rozwiejemy wszelkie wątpliwości i będziemy mogli przekonać się jak naprawdę wygląda zarabianie na urlopie macierzyńskim.

Autor: Alicja Kozicka

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.