Najmłodsze mamy na świecie

Psychologowie już nie raz uświadamiali nas o motywach zajścia w ciążę przez nastoletnie dzieci. Dla niektórych dziewczynek ciąża była sporym zaskoczeniem, pomimo tego, że nie korzystały z antykoncepcji i prowadziły rozrywkowy styl życia. Niektóre z nich z pełną świadomością zachodzą w ciąże, gdyż mają potrzebę bycia kochaną i przekazania swoich uczuć na drugą osobę. Zdarza się również, iż ciąża jest wynikiem gwałtu.
Najmłodsze mamy na świecie to lista dzieci skrzywdzonych przez mężczyzn, którzy doprowadzili do utraty ich niewinności i radości życia.

1. Anya pochodząca z Rosji, została matką w wieku 8 lat i 7 miesięcy.

O jej przypadku dalej mamy znikome informacje. Wiadome jest to, iż dziewczynka urodziła swoje dziecko w Rostowie nad Donem, mając niecałe 9 lat. Anya prawdopodobnie została zgwałcona przez swojego 13-letniego sąsiada.

2. Hilda Trujillo pochodząca z Peru została matką w wieku 8 lat i 7 miesięcy

Hilda pochodziła z biednej rodziny. Dziewczynka została zgwałcona przez swojego wówczas 22-letniego kuzyna. Dziecko nie powiedziało o tym zdarzeniu swoim rodzicom, jednak matka dziewczynki zauważyła po 5 miesiącach od gwałtu, iż Hildzie rośnie brzuch. Myślała jednak, że jest to choroba i udała się z dzieckiem do lekarza, który powiadomił ją o ciąży. Dziewczynka urodziła w pełni zdrowe dziecko własnymi siłami, a gwałciciel został aresztowany. Noworodek otrzymał imię Maria del Rosatio.

3. Dziewczynka pochodząca z Kolumbii została matką w wieku 8 lat i 5 miesięcy.

Dziewczynka mieszkająca w Bogocie w dzielnicy Ciudad Bolivar została wysłana do apteki w celu kupienia lekarstw. Na dziecko napadł 32-letni pracownik apteki i zmusił do odbycia z nim aktu seksualnego. Do dramatu doszło w 2004 roku, sprawca tragedii nie poniósł żadnych konsekwencji. Służby w Bogocie zainteresowały się rodziną, gdyż podejrzewali dziewczynkę o przemycanie narkotyków w swoim dużym brzuchu była wówczas w 8 miesiącu ciąży). Cała prawda wyszła jednak na jaw.

4. Mum-Zi pochodząca z Nigerii, została matką w wieku 8 lat i 4 miesięcy.

Historia tej dziewczynki miała swoje miejsce w afrykańskim plemieniu, gdzie wodzowie tworzyli swoje tradycyjne haremy. Należały do nich nawet kilkuletnie dziewczynki, takie jak Mum-Zi. Przez przedwczesne dojrzewanie, mogła ona zajść w ciążę nawet w tak młodym wieku. W roku 1884 urodziła swoją córkę, jej ojcem był wódz Akkirii. Córka Mum-Zi także znalazła się w haremie, tak samo szybko dojrzała co jej matka i również zaszła w ciążę. Swoje dziecko urodziła, mając zaledwie 8 lat i 8 miesięcy. Mun-Zi ogłoszono dlatego najmłodszą babcią wszech czasów.

5. Griseldina Acuna pochodząca z Kolumbii, została matką w wieku 8 lat i 2 miesięcy.

U tej dziewczynki także rozpoczęło się zbyt wczesne dojrzewanie. Jej matka twierdziła, iż zaczęła ona miesiączkować już w wieku 3 lat. W wieku 8 lat i dwóch miesięcy Griseldina urodziła synka. Nigdy nie stwierdzono, kto jest ojcem dziecka.

6. Dziewczynka pochodząca z Indii została matką w wieku 8 lat

W Indiach dużą popularnością cieszą się aranżowane małżeństwa. Tej ośmioletniej dziewczynce, rodzice zaaranżowali ślub z o wiele starszym od niej mężczyzną. Dziewczynka bardzo szybko zaszła z nim w ciążę, jednak zmarła wraz z noworodkiem w trakcie porodu.

7. Lizawieta Gryshchenko, pochodząca z ZSRR, została matką w wieku 6 lat.

W roku 1930 przywieziono do szpitala pięcioletnią dziewczynkę z rosnącym brzuchem. Oszołomieni lekarze odkryli, iż dziecko ma już włosy łonowe oraz piersi, a badania dały jednoznaczne wyniki. Dziewczynka była w ciąży. Zapłodnił ją jej 69-letni dziadek pedofil, który zgwałcił Lizawietę. W wieku 6 lat Liza urodziła córkę i wyjechała z rodzicami do innego miasta.

8. Lina Medina pochodząca z Peru została matką w wieku 5 lat i 7 miesięcy.

Lina dojrzewała w błyskawicznym tempie. Rodzice twierdzą, że ich córka zaczęła miesiączkować w wieku 8 miesięcy, natomiast jej piersi powiększyły się w 4 roku życia. Matka przestraszyła się o swoją córkę, widząc jej odmienność i rosnący brzuch dziewczynki. Okazało się, iż jest ona w ciąży. W 1939 roku urodziła syna, który przez wiele lat myślał, że Lina jest jego siostrą. O ojcostwo podejrzewany był ojciec Liny, jednak nie udowodniono mu tego. Syn Liny zmarł w wieku 40 lat, przez chorobę.

W naszych czasach kontrowersje wzbudzają już 18-letnie mamy, a co dopiero dzieci młodsze, niebędące jeszcze w wieku nastoletnim. Najmłodsze mamy na świecie nie mają łatwego życia. Zarówno one same, jak ich rodzice poddawani są surowej ocenie otaczającego społeczeństwa.

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie czy najmłodsze matki na świecie, były w stanie nie zatracić chociaż pewnej części swojego dzieciństwa, mimo iż zostały matkami. Ich życie po urodzeniu dziecka, zależy głównie od ich rodziców i tego czy dostatecznie będą oni wspierać swoje córki.
Autor: Marta Lubowiecka

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.