Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce opiera się przede wszystkim na jego doskonałych właściwościach nawilżających i ujędrniających. Obecny w składzie wielu kosmetyków pomaga walczyć z odwodnioną i przesuszoną skórą, spłycać niechciane zmarszczki i redukować skutki upływu czasu. Jakie jeszcze wskazania mogą decydować o tym, aby wypróbować go na swojej skórze?
Proces starzenia się skóry jest nieunikniony – w naturalny sposób odzwierciedla go stopniowy spadek aktywności komórek, który rozpoczyna się między 25. a 30. rokiem życia. Słabną procesy regeneracyjne, które nieuchronnie prowadzą do starzenia się skóry.
Stopniowy zanik tkanki podskórnej twarzy (kolagen, ceramidy, kwas hialuronowy) powoduje z czasem utratę jej proporcji oraz objętości – skóra staje się cienka, przesuszona, pojawiają się bruzdy, zmarszczki i zapadnięte policzki. Wskutek utraty wilgoci, skóra traci swoją jędrność, sprężystość i energię. Aby skutecznie opóźnić ten proces, warto sięgnąć po kremy z kwasem hialuronowym, sera czy toniki w celu uzupełnienia jego niedoborów.
Jak działa kwas hialuronowy?
Nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, jak te z oferty beautikon.com/collections/kremy-z-kwasem-hialuronowym, są doskonałą kuracją rewitalizującą skórę. Odmładzają, spłycają zmarszczki oraz wygładzają nierówności, zapewniając dyskretny lifting. Jako komponent macierzy międzykomórkowej, kwas hialuronowy (HA) odgrywa kluczową rolę, wiążąc cząsteczki wody w skórze właściwej (jedna cząsteczka HA jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody).
To pozwala utrzymać odpowiedni poziom jej nawilżenia i elastyczności, a tym samym zahamować proces powstawania zmarszczek. Stosowany w kosmetyce kwas jest jego syntetycznym odpowiednikiem, a produkty na jego bazie to bezpieczne i biozgodne preparaty, które doskonale się wchłaniają. Zapewniają skórze długotrwałe rezerwy wilgoci i wzmacniają płaszcz ochronny skóry, łagodząc podrażnienia i stany zapalne.
Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego
- skóra sucha i odwodniona wymagająca uzupełnienia poziomu wilgoci i wzmocnienia warstwy hydrolipidowej,
- skóra zmęczona, wymagająca detoksykacji i rewitalizacji,
- skóra dojrzała wymagająca liftingu, która utraciła swoją gęstość, sprężystość, stała się cienka, szorstka i szara,
- podrażnienia, mikrouszkodzenia i stany zapalne naskórka,
- wygładzenie drobnych nierówności i zmarszczek,
- profilaktyka anti aging.
Dodaj komentarz