Kwas hialuronowy w kosmetykach – wskazania

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce opiera się przede wszystkim na jego doskonałych właściwościach nawilżających i ujędrniających. Obecny w składzie wielu kosmetyków pomaga walczyć z odwodnioną i przesuszoną skórą, spłycać niechciane zmarszczki i redukować skutki upływu czasu. Jakie jeszcze wskazania mogą decydować o tym, aby wypróbować go na swojej skórze?

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony – w naturalny sposób odzwierciedla go stopniowy spadek aktywności komórek, który rozpoczyna się między 25. a 30. rokiem życia. Słabną procesy regeneracyjne, które nieuchronnie prowadzą do starzenia się skóry.

Stopniowy zanik tkanki podskórnej twarzy (kolagen, ceramidy, kwas hialuronowy) powoduje z czasem utratę jej proporcji oraz objętości – skóra staje się cienka, przesuszona, pojawiają się bruzdy, zmarszczki i zapadnięte policzki. Wskutek utraty wilgoci, skóra traci swoją jędrność, sprężystość i energię. Aby skutecznie opóźnić ten proces, warto sięgnąć po kremy z kwasem hialuronowym, sera czy toniki w celu uzupełnienia jego niedoborów.

kwas hialuronowy

Jak działa kwas hialuronowy?

Nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, jak te z oferty beautikon.com/collections/kremy-z-kwasem-hialuronowym, są doskonałą kuracją rewitalizującą skórę. Odmładzają, spłycają zmarszczki oraz wygładzają nierówności, zapewniając dyskretny lifting. Jako komponent macierzy międzykomórkowej, kwas hialuronowy (HA) odgrywa kluczową rolę, wiążąc cząsteczki wody w skórze właściwej (jedna cząsteczka HA jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody).

To pozwala utrzymać odpowiedni poziom jej nawilżenia i elastyczności, a tym samym zahamować proces powstawania zmarszczek. Stosowany w kosmetyce kwas jest jego syntetycznym odpowiednikiem, a produkty na jego bazie to bezpieczne i biozgodne preparaty, które doskonale się wchłaniają. Zapewniają skórze długotrwałe rezerwy wilgoci i wzmacniają płaszcz ochronny skóry, łagodząc podrażnienia i stany zapalne.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

  • skóra sucha i odwodniona wymagająca uzupełnienia poziomu wilgoci i wzmocnienia warstwy hydrolipidowej,
  • skóra zmęczona, wymagająca detoksykacji i rewitalizacji,
  • skóra dojrzała wymagająca liftingu, która utraciła swoją gęstość, sprężystość, stała się cienka, szorstka i szara,
  • podrażnienia, mikrouszkodzenia i stany zapalne naskórka,
  • wygładzenie drobnych nierówności i zmarszczek,
  • profilaktyka anti aging.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.