Jak wybrać laktator? Sprawdź przed zakupem

Spodziewasz się dziecka lub jesteś młodą mamą? Krótko po narodzinach nowego członka rodziny warto kupić wysokiej jakości laktator elektryczny. Jest to proste urządzenie służące do odciągania pokarmu z kobiecej piersi.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji zakupowej może nie być tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. W sklepach internetowych z produktami wysokiej jakości, jak np. Metler.pl znajdziesz mnóstwo propozycji. Pojawia się pytanie, który laktator wybrać.

Kiedy należy kupić laktator?

Czy warto jeszcze przed porodem kupować laktator? Jest wiele opinii i zdania są podzielone. Mimo wszystko warto mieć go zawsze pod ręką – nawet gdyby miało się okazać, że zostanie użyty jedynie kilka razy.

Laktator to podstawa, gdy piersi są obolałe i to powoduje łapczywość ssania dziecka.

To może doprowadzić do połykania powietrza i bolesnej kolki u dziecka. Laktator okazać się niezbędny, gdy:

 • dziecko nie radzi sobie z ssaniem,
 • pojawia się konieczność odsysania nadmiaru pokarmu,
 • laktacja jest słaba i trzeba ją zainicjować,
 • planujesz odstawienie dziecka od piersi,
 • dziecko musi zostać pod opieką innej osoby.

Jak laktator wybrać?

Biorąc pod uwagę ilość dostępnych produktów, podjęcie decyzji może być trudne. Laktator elektryczny często ma zróżnicowaną konstrukcję i wiele funkcjonalności.

Laktator elektryczny lub ręczny

Innowacyjny laktator elektryczny to najczęstszy wybór wśród kobiet, które są pewne, że będą z niego korzystać przez kilkanaście miesięcy po porodzie. Laktator elektryczny charakteryzuje się dużo większym komfortem eksploatacji niż laktatory manualne. Wystarczy wybrać i ustawić program na panelu sterowania, co sprawi, że reszta procesu odciągania mleka będzie niemal automatyczna.

Decydując się na urządzenie elektryczne do odciągania pokarmu z piersi, warto postawić na laktator dwufazowy Medela, np. model Swing™ Flex oferujący m.in.:

 • 11 różnych poziomów odciągania,
 • Kompaktowość i mobilność,
 • technologię 2-Phase Expression (odciąganie dwufazowe) imitującą naturalny rytm ssania dziecka,
 • technologię FLEX umożliwiającą wydajną pracę w przyspieszonym tempie,
 • delikatną pracę urządzenia,
 • owalny kształt lejka pozwalający na rotację o 360º i dopasowanie do go kształtu piersi.

Laktator ręczny (np. model Microlife BC100 Soft) to świetna alternatywa dla ww. produktów elektrycznych, gdy zależy Ci na cichej pracy urządzenia i niskiej cenie połączonej z bardzo dobrą jakością. Warto zaznaczyć, że laktator ręczny lepiej sprawdzi się podczas sporadycznej eksploatacji, ponieważ regularne stosowanie tego typu urządzenia może być czasochłonne i męczące. Jest idealnym rozwiązaniem w podróży lub jako urządzenie zastępcze.

Laktator pojedynczy lub podwójny

Wybór modelu laktatora zależy od Twoich oczekiwań i budżetu. Podwójny laktator dwufazowy Medela, (np. Swing Maxi™ + Calma™) pozwala odciągnąć mleko o wiele szybciej, niż warianty pojedyncze. Sprawdzą się w przypadku młodych mam, które regularnie (nawet kilka razy dziennie) odciągają pokarm i nie chcą marnować czasu.

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne Medela chronią kobiety przed wyciekiem mleka, które mogą stać się krępującym problemem. Wkładki zabezpieczają bieliznę i odzież przed pojawieniem się widocznych plam, np. w pracy lub w miejscu publicznym.

Na Metler.pl można kupić jednorazowe lub wielorazowe wkładki laktacyjne Medela. Oba warianty zostały wykonane z wysokiej jakości chłonnych i delikatnych tworzyw dopasowujących się do kształtu brodawek i piersi, nie powodując tym samym bolesnych otarć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.