Domowe sposoby na pergaminową skórę

Skóra pod oczami ma zaledwie 0,5 mm grubości, w innych miejscach twarzy 2 mm grubości. To kolosalna różnica. Mówi się, że oczy zdradzają wiek, bo skóra wokół nich starzeje się najszybciej. Jak profilaktycznie dbać o nią w domu? Sposobów jest kilka, ale najważniejsze jest ich systematyczne stosowanie.

Skóra „nie zapomina” zaniedbań. Brak nawodnienia (picie niewystarczającej ilości płynów), nie zmywanie makijażu, mała ilość snu – to grzechy główne, które szkodzą skórze. Ta pod oczami jest delikatna i cieniutka, jak pergamin. O nią szczególnie trzeba dbać. Odpowiednie kremy pod oczy i masaże z użyciem olejku, np. arganowego mogą pomóc utrzymać ją w dobrej kondycji i spowolnić powstawanie zmarszczek mimicznych.

Nie trzeba od razu inwazyjnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, profilaktycznie można działać w domowym zaciszu.

Domowe sposoby na młodość

Nasze babcie nie miały dostępu do cudów medycyny estetycznej, ani kosmetyczek, a wiele z nich cieszyło się aksamitną i piękną skórą. Jak to robiły? Działały profilaktycznie, domowymi sposobami.

Na opuchnięte oczy dobroczynnie działają łyżeczki. Wystarczy zmoczyć je w wodzie, włożyć do zamrażalnika i po kilkunastu minutach, położyć na oczy. Opuchlizna szybciej zejdzie. Na tą przypadłość można także stosować okłady z ziemniaków, duże ilości potasu, jakie zawiera ziemniak pomagają zlikwidować brzydkie opuchlizny.

Na zmęczone oczy dobrze działają okłady z mocnego naparu zwykłej herbaty lub ziołowej z hibiskusa. Dobroczynne działanie ma także okład z zielonej herbaty, bogatej w katechiny działające oksydacyjnie i wzmacniająco na mięśnie. Natomiast 15 minutowy okład z dodatkiem cytryny rozjaśni cienie pod oczami. Na cienie dobrze działa także okład z ogórka. Przed jego nałożeniem, ogórek należy dokładnie umyć, pokroić na plastry i wstawić na kilka minut do zamrażalnika. Taka maska doskonale nawilży skórę pod oczami, zredukuje zaczerwienienie i rozjaśni skórę.

Na skórę pod oczami dobrze działają okłady z tłustego krowiego mleka. Zawierają aminokwasy i lipidy, które biorą udział w tworzeniu kolagenu. Mleko zawiera także witaminy A i E odpowiedzialne za odbudowę komórek naskórka. Na skórę najlepiej robić okład z ciepłego mleka, w przypadku cery suchej można do niego dodać oliwę z oliwek.

Aminokwasy zawierają także białka jajek. Wystarczy ubić jedno białko i położyć na skórę pod oczami. Taka maska działa oczyszczająco, a dodatkowo napina skórę. Po 15 minutach twarz należy zmyć ciepłą wodą.

Olej kokosowy solidna dawka witaminy E i K

Nasze babcie raczej nie miały do niego dostępu, ale dzisiaj olej kokosowy można kupić bez problemu. Produkt ten zawiera kwasy tłuszczowe, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwutleniająco. Prócz kwasów, olej bogaty jest w witaminę E i K, ta ostatnia redukuje opuchliznę, natomiast witamina E nawilża skórę. Oleju można też użyć do masażu powiek, pamiętając że zawsze wykonuje się go od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.