Domowe, bezpieczne sposoby na przyspieszenie porodu!

Poród bez wątpienia dla każdej kobiety jest trudnym doświadczeniem. Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, zwłaszcza pierwszego, obawia się tego, co ją czeka. W wielu przypadkach porody są opóźnione. W zależności od tego, czy ciąża liczona jest od ostatniej miesiączki, czy też badania USG, terminy mogą się od siebie nieco różnić. Jak skutecznie i bezpiecznie dla dziecka można wywołać poród?

Skuteczne i naturalne sposoby na wywołanie porodu

Aktywność fizyczna

Niewielkie ćwiczenia fizyczne mogą spowodować większe ruchy macicy i przyjście dziecka na świat. Oczywiście nie mówimy w tym przypadku o myciu okien, czy uciążliwych pracach domowych, ale o niewielkich ćwiczeniach dla kobiet ciężarnych lub, chociażby o krótkim spacerze! Znacznie łatwiejsze zadanie w tym przypadku mają kobiety, które już wcześniej został mamami. W tym przypadku są z pewnością ciągle w ruchu.

Seks

Wiele kobiet obawia się miłosnych igraszek z partnerem w obawie o stan dziecka. Wielu lekarzy zaleca jednak, aby kobiety ciężarne, zwłaszcza w końcowej fazie uprawiały więcej seksu w trakcie ciąży. Liczy się tutaj oczywiście aktywność partnera, jednak miłosne igraszki są jak najbardziej zalecane! Podczas seksu dochodzi nie tylko do masażu szyjki macicy, ale również do jej rozwierania, gdyż w nasieniu znajduje się prostaglandyna.

Masaż piersi

Podczas stymulacji brodawek wytwarzana jest oksytocyna, czyli substancja, która odpowiada za akcję porodową i w przypadku wywoływania porodu jest podawana kobietom dożylnie. Oczywiście punkt ten może zostać w skuteczny sposób powiązany z punktem powyżej. Wszystko zależy od fantazji i preferencji kobiety.

Napar z liści malin

Co ciekawe, wiele kobiet deklaruje, że picie naparu z liści z malin pomogło im skutecznie wywołać poród. Są to oczywiście pradawne legendy, jednak warto spróbować tej bezpiecznej i jakże smacznej metody na to, aby dziecko szybciej pojawiło się na świecie! Należy również zadbać o to, aby napar przyrządzany był ze świeżych liści, a nie sztucznego granulatu, który nafaszerowany jest sztucznymi chemikaliami szkodzącymi dziecku!

Ostre potrawy

Na wielu stronach internetowych można znaleźć porady kobiet, które deklarują, że w ich przypadku poród wywołany został przez nieco bardziej ostre jedzenie. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością takiego jedzenia. Informacje te nie są potwierdzone, więc może zdarzyć się tak, że zamiast przyspieszonej akcji porodowej kobieta ciężarna nabawi się zgagi i nudności.

Spokój i rozluźnienie

Przed porodem każda kobieta odczuwa strach przed nieznanym. Nawet wtedy, kiedy zachowuje pozorny spokój, w jej podświadomości mogą kłębić się czarne myśli, które utrudniają akcję porodową. Dla kobiet ciężarnych zalecana jest szczególnie joga dla kobiet w ciąży oraz medytacja w pozycji leżącej. Nawet kilka minut relaksu dziennie może sprawić, że poród znacznie się przyspieszy.

Czy naturalne wywoływanie porodu jest bezpieczne?

Powyższe techniki wywoływania porodu są w pełni bezpieczne i akceptowane przez lekarzy. Nie szkodzą dziecku. Oczywiście w przypadku ostrych potraw należy zachować rozsądek, aby nie nabawić się nudności. Wszystkie pozostałe techniki są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Dzięki dotykaniu piersi i uprawianiu seksu dziecko może znacznie szybciej przyjść na świat, a mama z tym czasie zyska nie tylko dobre samopoczucie, ale i lepszą formę.

Można wręcz powiedzieć, że jest to pieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu. Moment przyjścia na świat dziecka jest długo wyczekiwany. Każda przyszła mama pragnie pozostać i zobaczyć swoje dziecko, jednak zawsze należy pamiętać o konsultacji z lekarzem i zachowaniu umiaru w staraniu się o szybsze przyjście na świat dziecka. Cierpliwość i spokój w tym przypadku jest niezwykle cenna.

Jak nie wywoływać porodu?

W żadnym wypadku nie należy posuwać się do takich czynności jak picie alkoholu, czy stosowanie jakichkolwiek substancji bez porozumienia z lekarzem! Takie kroki mogą wyłącznie zaszkodzić dziecku i wywołać u niego szereg negatywnych konsekwencji. FAS to jedynie jedna z nielicznych konsekwencji, jakie czekają dziecko po przyjściu na świat, kiedy matka będzie spożywała alkohol w ciąży. To skrajnie nieodpowiedzialne posunięcie. Pozostawanie pod wpływem substancji psychoaktywnych nie tylko szkodzi dziecko, ale i matce, która w momencie utraty równowagi może się potknąć i upaść na brzuch.

Autor: Klaudia Długowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.