Zabieg Schwarzy – na czym polega?

Zabieg Schwarzy jest nowością na rynku. Pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty związane z modelowaniem sylwetki. Jest to bezpieczna i komfortowa metoda – nie musisz się o to martwić. Jeśli chcesz poznać szczegóły związane z zabiegiem oraz dowiedzieć się, jak on wygląda, jakie są wskazania do zabiegu, jakie przynosi efekty i czy jest bolesny – przeczytaj artykuł!

 • Zabieg Schwarzy – jak wygląda oraz jakie są wskazania do zabiegu?
 • Efekty, jakie pozwala osiągnąć technologia Schwarzy
 • Czy zabieg Schwarzy jest bolesny?

Zabieg Schwarzy – jak wygląda oraz jakie są wskazania do zabiegu?

Schwarzy to niezwykle wszechstronne i zaawansowane technologicznie urządzenie, które służy m.in. do modelowania sylwetki. Zabieg z jego użyciem wyzwala intensywne skurcze w celu dogłębnej stymulacji mięśni. Doprowadza do lipolizy w komórkach tłuszczowych i apoptozy po uszkodzeniu adipocytów. Są to działania, które doprowadzają do redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg Schwarzy nie trwa długo, bo około 30-60 minut, w zależności od partii ciała poddawanej zabiegowi. Mogą to być ramiona, pośladki, brzuch, biodra czy nogi. Wskazania do zabiegu Schwarzy to przede wszystkim:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • wiotka skóra,
 • skóra pozbawiona elastyczności, jędrności i sprężystości,
 • słabe mięśnie.

Osoby z osłabionymi mięśniami nie są w stanie samodzielnie osiągnąć takich skurczów jakie pozwala osiągnąć technologia Schwarzy, dlatego też jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Największą zaletą zabiegu Schwarzy jest bezpieczeństwo – metooda nie powoduje skutków ubocznych oraz jest w pełni komfortowa i bezpieczna. Powinna poprzedzać go oczywiście wizyta konsultacyjna obejmują m.in. kwalifikację do zabiegu. Wówczas możemy być pewni co do bezpieczeństwa zabiegu.

Efekty, jakie pozwala osiągnąć technologia Schwarzy

Zabieg Schwarzy pozwala osiągnać naprawdę satysfakcjonujące rezultaty, do których zaliczamy:

 • redukcję tkanki tłuszczowej,
 • wzmocnienie mięśni wybranych grup,
 • ujędrnienie i uniesienie pośladków,
 • wyszczuplenie talii,
 • zwiększenie masy mięśniowej,
 • przywrócenie skórze elastyczności, jędrności i sprężystości.

Pierwsze efekty są zauważalne po wykonanym zabiegu, jednak nie są one aż tak zadowalające. Niezbędne jest do tego wykonanie serii, która składa się z około 4-8 zabiegów, w zależności od konkretnego przypadku. Pomiędzy każdym zabiegiem powinna być co najmniej kilkudniowa przerwa. Po takiej serii, efekty są widoczne już na pierwszy rzut oka, jednak trzeba na nie poczekać około 2-4 tygodni. Po zakończonym cyklu zabiegów osiągnięte rezultaty utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie należy wykonać tzw. zabieg przypominający dla podtrzymania efektów.

Czy zabieg Schwarzy jest bolesny?

Zabieg Schwarzy nie jest bolesny ani niekomfortowy. Pacjent odczuwa jedynie mrowienie, wibracje oraz skurcz – nie jest to jednak ból. Wykorzystywana technologia nie aktywuje nerwów czuciowych ani nie wywołuje interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi. Odczucia związane z zabiegiem nie są więc w żadnym stopniu nieprzyjemne, zabieg śmiało możemy zaliczyć do komfortowych. Ponadto nie wymaga on okresu rekonwalescencji i bezpośrednio po wizycie pacjent może powrócić do aktywności dnia codziennego, w tym również pracy. Jeśli jesteś zainteresowany/a modelowaniem sylwetki Schwarzy, skontaktuj się ze specjalistą z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.