Współczesne trendy aranżacji wnętrz stosują metodę otwierania przestrzeni poprzez zamknięcie jej w sprytny sposób, tj. przy wykorzystaniu wielofunkcyjnych mebli. Jednym z takich pomysłów jest dziecięce marzenie chyba każdego – chodzi o łóżko piętrowe. Sama chęć posiadania takowego to jednak nie wszystko: wybór ten musi być dobrze przemyślany, aby nie okazał się nietrafionym pomysłem.
Zaskakująca wygoda…
Zjawisko bilokacji, czyli znajdowania się w dwóch miejscach jednocześnie podobno nie jest możliwe. Istnieje jednak sposób na delikatne nagięcie tejże teorii, a pomóc w tej sztuczce może… łózko na antresoli. Bo czy można być w sypialni i biurze jednocześnie? Albo w sypialni i na placu zabaw? A może nie stanowi problemu jednoczesne bycie w sypialni i statku kosmicznym? Odpowiedź brzmi: posiadacze łóżek piętrowych nie widzą problemu w połączeniu obecności w dwóch miejscach w tym samym czasie.
Łóżko bowiem może być na piętrze sypialnią, a na parterze dowolnie stworzoną przestrzenią, aranżację ogranicza jedynie wyobraźnia. Wyjątkowe łóżko to także wyjątkowa konstrukcja. Nabywając ten przydatny mebel, jeżeli ma on służyć jednej osobie, warto rozważyć możliwość zakupu łóżka na przykład w kształcie domku. „Tzw. łóżka domki to przebój ostatnich lat…” , wyjaśnia Piotr Małek – Manager sklepu meblowego Edinos.
Zakup dwóch łóżek bywa kłopotliwy, jeżeli te meble znaleźć się mają w niewielkim pokoju. Z rozwiązaniem przychodzi ciesząca się popularnością alternatywa – dwa łóżka w jednym! I nie chodzi tu o jedno łóżko podwójne, ale o tzw. „piętrówkę”, która wspaniale spełnia swoją funkcję, przy maksymalnym zachowaniu cennego miejsca w pokoju. Z nabyciem dwóch łóżek niejednokrotnie wiąże się podwójny koszt. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zakupu łóżka piętrowego, którego cena bywa znacznie niższa niż w przypadku dwóch osobnych mebli. Warto zatem pod uwagę wziąć też i ten czynnik i zaoszczędzone pieniądze zainwestować w designerski dodatek do pokoju.
Gwarantowane bezpieczeństwo.
Przy wyborze idealnego łóżka na antresoli, decydującym czynnikiem, poza funkcjonalnością w kwestii przestrzeni oraz pomysłowym i modnym designem, wziąć pod uwagę należy rzecz najistotniejszą – jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Najtańsze łóżko może okazać się warte… zdrowie dziecka.
Podstawowym czynnikiem powinien być materiał, z którego wykonane zostało łózko. Najodpowiedniejszym materiałem jest drewno sosnowe. Metalowa konstrukcja co prawda należy do materiałów solidnych, jednakże nagłe bliskie spotkanie z łóżkiem może skutkować kontuzją, która nie będzie tak bolesna w przypadku miękkiej sosny.
Podczas montażu zadbać należy o użycie wszystkich załączonych elementów, gdyż niewłaściwy montaż to prosta droga do uszkodzenia konstrukcji antresoli, a więc i do wypadku. Warto też obiektywnym okiem spojrzeć na elementy zabezpieczające, na przykład na barierki, które mają uchronić przed przypadkowym upadkiem z wysokości podczas snu oraz drabinki i zjeżdżalnie.
W przypadku, kiedy łóżko ma być użytkowane na co dzień, zwłaszcza przez najmłodszych, zwrócić trzeba uwagę na farbę, jaką pokryte zostało łózko – toksyczne mieszaniny z pewnością nie będą sprzyjać wypoczynkowi. Kwestię bezpieczeństwa najlepiej potwierdzają certyfikaty, które to w większości przypadków dołączone są do wglądu tuż obok oferty łóżka. Bezpieczne używanie mebla to także moda, którą zarażają producenci i dystrybutorzy i warto wziąć ją pod uwagę, tworząc projekt pokoju.
Dodaj komentarz