Top 5 wózków dziecięcych, które sprawdzą się w trudnych warunkach.

Jaki powinien być wózek dziecięcy, który sprawdzi się w trudnych warunkach? Choć maluszek ma zaledwie kilka miesięcy to przecież nie chcemy ograniczać swojej aktywności. Dobrze więc, by wózek sprawdzał się do joggingu, wyjścia z dzieckiem na spacer po leśnych ścieżkach czy górskich dolinach, a także zakupów w miejskiej dżungli, czyli centrum handlowym lub supermarkecie. Powinien dobrze poruszać się nie tylko po asfaltowej nawierzchni, ale również tej żwirowej czy gliniastej lub piaszczystej. W dzisiejszym poradniku przedstawimy top 5 wózków, które spełnią powyższe wymagania.

Nr 5:  Mountain Buggy Terrain z gondolą i fotelikiem

Nasza pierwsza propozycja to wózek z wysokiej półki nie tylko pod względem jakości, ale również ceny. Jeśli jednak finanse nie stanowią problemu to Mountain Buggy Terrain sprawdzi się doskonale. Przede wszystkim to wózek, który przeszedł rygorystyczne testy w terenie, w ramach których pokonał 400 tys. przeszkód. Jego dużą zaletą jest doskonałe wyważenie, dzięki któremu pokonywanie nierówności jest naprawdę łatwe. Oczywiście wpływ na to mają również koła.  Amortyzacja tylnych kół zapewnia wygodne prowadzenie bez odczuwania drgań. Wózek doskonale sprawdza się zarówno do joggingu, jak i spaceru po lesie. Ważna jest także odporna na zabrudzenia tapicerka, którą bardzo łatwo się czyści. Nie można również nie wspomnieć o wyposażeniu w aż dwa hamulce, zarówno nożny, jak i ręczny, co jest szczególnie przydatne podczas biegania. Zamykany kosz zakupowy umożliwi bezpieczne ich spakowanie i dowiezienie do domu, niezależnie od panującej aury. Jedynym mankamentem jest tu konieczność wydania nieco ponad 4 tys. zł.  Za to w zestawie otrzymujemy dobrej klasy fotelik samochodowy z wysoką oceną w testach ADAC.

Nr 4: Baby Jogger Summit X3 z gondolą i fotelikiem

Kolejna propozycja to wózek, za który zapłacimy ponad tysiąc złotych mniej, a mianowicie Baby Jogger Summmit X3. Tu również w zestawie otrzymujemy dobrej klasy fotelik, jednak nie jest to przedmiotem naszych dzisiejszych rozważań, dlatego przejdziemy do specyfikacji samego wózka. To amerykański wózek do zadań specjalnych, który świetnie sprawdzi się do sportowych aktywności. Blokada przedniego koła, a także dodatkowy ręczny hamulec ułatwiają uprawianie joggingu z wózkiem. Do tej aktywności przydatna będzie również specjalna linka dołączona do rączki, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Amortyzacja na wszystkie koła zapewnia płynne poruszanie się nawet po nierównym terenie. Zatem ty spalasz kalorie, a Twój maluch spokojnie śpi. Na zakupach docenisz pojemny kosz zakupowy. Z kolei, gdy po trudach zakupów wpakujesz je już do bagażnika, a dziecko zapniesz w fotelik nie będzie męczyć się ze złożeniem wózka. Wystarczy pociągnąć za pasek by złożyć go w pół, co jest bardzo wygodne.

Nr 3: BabyActive Exclusive z fotelikiem

Przechodzimy do naszego podium, gdzie na trzecim stopniu uplasował się wózek BabyActive Exclusive, dostępny z fotelikiem za nieco ponad 2 tys. zł. Wózki BabyActive to propozycja od polskiego producenta działającego na rynku od lat 80-tych. Opisywany model doskonale sprawdza się w trudnym terenie. Zaletą tego wózka jest wyjątkowo miękkie zawieszenie, dzięki któremu poruszanie się po nierównościach nie będzie odczuwalne ani dla Ciebie ani dla Twojego malucha. To wózek wyposażony w najlepszej klasy żelowe, łożyskowane koła, które są odporne na przebicie. Blokada kół do jazdy na wprost jest bardzo przydatna, a duży i zapinany kosz zakupowy zapewnia komfort zakupów z dzieckiem. Wózek bardzo łatwo się składa, a dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku. W zestawie otrzymujesz nie tylko folię przeciwdeszczową, która przyda się w czasie ulewy, ale również przewijak turystyczny, którego zalety docenisz nie tylko na wakacjach. Za taką cenę naprawdę warto zdecydować się na ten wózek.

Nr 2: BabyActive Mommy

Na drugim stopniu podium uplasował się wózek BabyActive Mommy, którego koszt to niecałe 2 tys. zł. Na uwagę zasługuje design, obok którego nie można przejść obojętnie. Połączenie aluminiowej ramy z gondolą z ekoskóry doskonale i elegancko się prezentuje. Oczywiście mamy tu wszystkie udogodnienia poprzednika. Zatem są łożyskowane, żelowe koła, blokada do jazdy na wprost, a także wygodny nożny hamulec. Ponadto dużą zaletą tego modelu jest możliwość regulacji wysokości rączki. Dzięki regulacji twardości zawieszenia wózek można dostosować do panujących warunków, zatem świetnie sprawdzi się także w trudnym terenie.

Nr 1: BabyActive Prestige

Na najwyższym stopniu podium znalazł się kolejny wózek BabyActive. Model Prestige kosztuje nieco ponad 2 tys. zł, zatem jego cena jest naprawdę przystępna, biorąc pod uwagę fotelik samochodowy dołączony do zestawu. Ten model ma całkowicie ściąganą tapicerkę, zatem można bez problemu wyprać ją, gdy wybierzemy się na spacer w trudniejszym terenie w czasie deszczu. Dostępna jest oczywiście folia przeciwdeszczowa, a także przewijak turystyczny. Łożyskowe koła, a także podwójna amortyzacja na wszystkie koła to gwarancja najwyższej jakości prowadzenia. Obszerna gondola, a jednocześnie łatwość składania wózka to dodatkowe atuty. Warto również wspomnieć o systemie cichego składania budki, dzięki któremu maluch nie obudzi się nagle w czasie spaceru. Blokada do jazdy na wprost gwarantuje możliwość biegania z wózkiem. Obszerny i zamykany kosz zakupowy doceni każda mama.

Prezentowane przez nas wózki świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach. Mamy nadzieje, że nasz poradnik ułatwi Wam dokonanie wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.