Hipoalergiczne środki piorące bezpieczne dla skóry dziecka

Wrażliwa dziecięca skóra jest bardzo skłonna do podrażnień. Aby temu zapobiec, sięgajmy po najwyższej jakości środki piorące z hipoalergicznym składem i o właściwościach dezynfekujących. Dlaczego warto na nie postawić?

Hipoalergiczny, czyli jaki?

W składzie proszków i płynów do prania znajdują się różne substancje. Niektóre z nich, jeśli produkt nie zostanie całkowicie wypłukany z tkaniny, mogą  podrażniać skórę dziecka, a nawet wywołać reakcje alergiczne. Wybieranie środków o bezpiecznym, hipoalergicznym składzie, pozwoli nam uniknąć takich sytuacji. Delikatne substancje nie tylko zadbają o skórę, ale i o prane tkaniny. Szczególnie niebezpieczne są substancje zapachowe, które mogą utrzymywać się w powietrzu nawet długi czas po wykorzystaniu produktu. Hipoalergiczne proszki i płyny do prania, jak te z Mr. ZIGGI, są od nich wolne, dzięki czemu mogą śmiało korzystać z nich osoby cierpiące na alergie, a także posiadacze wrażliwej skóry, w tym dzieci.

Przed czym chroni hipoalergiczny proszek piorący?

Objawy alergii są nieprzyjemne tak dla dorosłych, jak i dla dzieci – z tą różnicą, że najmłodsi reagują na alergeny jeszcze bardziej. Do najczęstszych reakcji organizmu na najpopularniejszy alergen, czyli roztocza kurzu domowego, należą:

  • kaszel i duszności;
  • katar, cieknąca wydzielina z nosa;
  • zapalenie spojówek, łzawiące oczy;
  • podrażnienie skóry, wysypka.

Hipoalergiczne środki piorące

W niektórych przypadkach objawy mogą być dla alergika poważnym zagrożeniem życia. Dlatego zachowanie czystości i unikanie kontaktu z alergenem jest aż tak istotne.

Czy proszek hipoalergiczny może być dezynfekujący?

Po produkty o działaniu dezynfekującym sięgamy wtedy, gdy zależy nam na dokładnym oczyszczeniu tkanin z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym drobnoustrojów i alergenów. Standardowe proszki do dezynfekcji mają bardzo silne działanie i opierają się na intensywnych substancjach, które mogą w dłuższej perspektywie szkodzić materiałom, a także źle oddziaływać na delikatną skórę dziecka. Zwykłe środki do prania pozwalają zaś jedynie na dezynfekcję termiczną, czyli usunięcie zanieczyszczeń za sprawą bardzo wysokich temperatur, nawet 90 stopni Celsjusza. W ten sposób także szkodzimy tkaninom. Na pomoc przychodzą hipoalergiczne środki piorące o właściwościach dezynfekujących aktywujących się już w 40 stopniach Celsjusza. Dzięki temu nawet podczas normalnego prania dokładnie oczyścimy dziecięce ubranka czy inne materiały.

Hipoalergiczne środki piorące

Co prać w proszku hipoalergicznym?

Częste pranie to podstawa, jeśli chcemy chronić naszego malca przed alergenami. Na czystość jakich przedmiotów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by uwolnić się od ryzyka pojawienia się chorób lub reakcji alergicznych? To przede wszystkim wszelkie tkaniny które mają bezpośredni kontakt ze skórą malca. Pościel, kocyk, prześcieradło, poszewki na poduszki – to tutaj gromadzi się najwięcej roztoczy kurzu domowego, które odpowiadają za najczęściej pojawiającą się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, alergię. Pranie w hipoalergicznym proszku i działaniu dezynfekującym, a także przechowywanie w dobrych warunkach (w zamkniętym pojemniku uniemożliwiającym dotarcie do środka kurzu) to podstawa. Co jeszcze należy często prać w środku hipoalergicznym? Ręczniki, które w warunkach łazienkowych są narażone na gromadzenie się w nich drobnoustrojów. Regularna wymiana ręczników na czyste to również sposób na ochronę dziecięcej skóry. Zwróćmy też uwagę na zabawki, przede wszystkim te wykonane z pluszu. Jeśli na metce znajduje się informacja, że producent zezwala na pranie ich w pralce, powinniśmy zadbać i o nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.