Dlaczego warto zdecydować się na kokony niemowlęce?

Aktualnie niemal każda mama słyszała przynajmniej raz o kokonie niemowlęcym. To jeden z częstych akcesoriów pojawiających się na liście z wyprawką. Pomagają one w codziennej opiece nad maluchem, a  jednocześnie zapewniają maksymalną wygodę i przytulny nastrój sprzyjający wypoczynkowi. Co więcej, stanowią ciekawy element wyposażenia każdego kącika dziecięcego. Dlaczego warto mieć kokon niemowlęcy?

W ostatnim czasie na popularności zyskały kokony niemowlęce. Każdego roku coraz częściej pojawiają się na liście z wyprawką. Uznanie zdobyły głównie za sprawą uniwersalności i połączenia zalet różnych akcesoriów. Nowoczesne modele spełniają kilka funkcji – łóżeczka, leżaka, rożka, otulacza, a nawet czasami maty do przewijania. Są komfortowe w użytkowaniu, a przy tym występują wielu wariantach w różnokolorowych barwach. Dzięki temu pokochają je nie tylko świeżo upieczeni rodzice, ale też ich ukochane pociechy.

Czym jest kokon niemowlęcy i dlaczego warto go mieć?

Kokon niemowlęcy nazywany również gniazdkiem to praktyczny gadżet, który łączy w sobie cechy mini przenośnego łóżeczka i otulacza. Zapewnia przytulne warunki do snu i wypoczynku malucha w pełnym poczuciu bezpieczeństwa. Pomaga w odizolowaniu się od wszelkiego rodzaju dźwięków i innych bodźców, dzięki czemu dzieci spokojniej zasypiają. Budowa kokonu niemowlęcego przypominają nieco niewielki ponton. Całość tworzy swoistą powłokę ochronną, która otuli każdego niemowlaka.

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć kokon niemowlęcy. Przede wszystkim zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Zapobiegają przed sturlaniem czy spadnięciem z kanapy, dzięki czemu rodzic może spokojnie zająć innymi, ważnymi sprawami. W tym czasie maleństwo będzie sobie drzemać, odpoczywać czy też odda się zabawie. Ze względu na miękki i niezwykle przyjemny w dotyku materiał kokony niemowlęce są delikatne dla wrażliwej skóry i wygodne w użytkowaniu.

Kokon niemowlęcy do wszechstronnego zastosowania

Mimo niepozornego wyglądu kokony niemowlęce kryją w sobie wiele ciekawych funkcji i zastosowań. Z tego względu warto uwzględnić je na liście zakupów jeszcze przed przyjściem na świat malucha. Przede wszystkim chronią one malucha przed upadkiem, dzięki czemu bez obaw można na chwilę spuścić dziecko z oka. Nie trzeba wtedy stosować żadnych dodatkowych ochraniaczy z koców czy poduszek. Kokon niemowlęcy może stać zarówno na kanapie, jak i bezpośrednio na podłodze, gdyż skutecznie izolują przed zimną posadzką. W ten sposób zyskasz odrobinę czasu dla siebie bez obaw o bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Jedną z najważniejszych funkcji kokonu niemowlęcego jest możliwość komfortowego spania. Dzięki ograniczonej przestrzeni dziecko zostanie opatulone, zupełnie jak niegdyś w brzuchu mamy. Szczególnie świetnie nada się w przypadku, kiedy rodzice śpią ze swoim maluchem i poszukują sposobu, aby przypadkowo nie upadło z łóżka. Kokony niemowlęce świetnie nadają się też jako łóżeczko podczas wyjazdów, ponieważ można je łatwo zapakować, a także mata do codziennej z zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.