Od wieków wiadomo jak ogromna lecznicza moc tkwi w naturze. Olejki eteryczne są kwintesencją tego co najlepsze w roślinach. Zawierają stężoną zawartość wielu dobroczynnych substancji, które w realny sposób wpływają na nasze zdrowie, urodę i ogólne samopoczucie.
W zależności od wybranego rodzaju olejku możemy wykorzystać go jako przeciwłupieżowy dodatek do szamponu do włosów, jeden z komponentów domowej inhalacji udrażniającej chore zatoki lub wyciszający akcent wieczornego rytuału kąpielowego. Możliwości jest niemal nieskończenie wiele!
Podczas zakupów warto kierować się nie tylko ceną produktu, ale przede wszystkim jego wysoką jakością. Prawdziwy olejek eteryczny zawiera wyłącznie naturalne składniki, pozbawione dodatków wzmacniających lub poprawiających zapach, sztucznych barwników i innej zbędnej chemii.
Zalety stosowania olejków eterycznych:
- zwiększają odporność organizmu
- zwalczają infekcje i stany zapalne
- pomagają zwalczać ból i niepokój
- działają wykrztuśnie
- wzmacniają cebulki włosów
- zwalczają niedoskonałości skóry
- ułatwiają zasypianie
- poprawiają nastrój
- redukują mdłości
- uśmierzają bóle głowy (nawet te o podłożu migrenowym)
- stanowią doskonały zamiennik dla sztucznych odświeżaczy powietrza (zwróć uwagę na kominki zapachowe!)
- można stosować je jako składniki domowych kosmetyków (kremów, olejków do masażu, odżywek do włosów itd.)
- są w stu procentach naturalne i biodegradowalne, a co za tym idzie bezpieczne dla środowiska
Ile kosztuje dobrej jakości olejek eteryczny?
Najwięcej zależy oczywiście od typu rośliny z jakiej powstał dany olejek eteryczny. Przykładowo dobry olejek pozyskiwany z cytryny kosztuje około 10-12 złotych za 10 ml, ale za olejek kadzidłowy trzeba będzie już zapłacić w granicach 30 złotych za tę samą pojemność. Pamiętajmy jednak, że na jakości nigdy nie warto oszczędzać.
Olejki eteryczne to produkty o silnym, leczniczym działaniu. By mogły ukazać nam całą swoją dobroczynną moc muszą być wykonane z wartościowego surowca i z zachowaniem odpowiednich procedur technicznych. Część firm korzysta z roślin uprawianych na certyfikowanych ekologicznych plantacjach. Zwracajmy na to uwagę.
Olejki eteryczne, które powinny znaleźć się w każdym domu
Olejek z drzewa herbacianego
Ten olejek pokochają zwłaszcza osoby borykające się ze skórą skłonną do niedoskonałości. Olejek herbaciany dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, antyseptycznym i dezynfekującym z powodzeniem leczy cerę tłustą i trądzikową.
Doskonale sprawdza się także jako dodatek do szamponów (leczy łupież, łagodzi swędzenie i podrażnienia), pomaga przy wszelkiego rodzaju infekcjach, zarówno tych bakteryjnych, jak i wirusowych. Leczy grzybicę paznokci, łagodzi świąd i zaczerwieniania po ukąszeniach owadów. Znakomicie radzi sobie z popękaną skórą stóp i dłoni. Jak widać olejek herbaciany to niezwykle wszechstronny produkt!
Olejek eukaliptusowy
Szukacie skutecznej pomocy w walce z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych? Olejek eukaliptusowy będzie doskonałym wyborem! Stosowany jako dodatek do ciepłych kąpieli i inhalacji sprawi, że momentalnie poczujecie wyraźną różnicę.
Olejek eukaliptusowy wykazuje właściwości wykrztuśne i przeciwbakteryjne. Przyspiesza leczenie zatok, kataru oraz zapalenia oskrzeli. Odciąża organizm skracając czas choroby. Działa przeciwgorączkowo oraz napotnie.
Ten wyjątkowy olejek łagodzi także różnego rodzaju bóle: mięśni, ścięgien, głowy, a nawet silne bóle reumatyczne! Z powodzeniem można go stosować jako uzupełnienie leczenia zmian skórnych takich jak trądzik, grzybica, łuszczyca. Pomaga również w infekcjach gardła i jamy ustnej. Wystarczy dodać odrobinę olejku z eukaliptusa do szklanki wody i wypłukać taką miksturą gardło.
Olejek lawendowy
Lawenda to nie tylko składnik środków zwalczających mole grasujące w naszych szafach. Za pomocą tego olejku eterycznego można przyspieszyć proces relaksacji ograniczając napięcie nerwowe.
Lawenda ułatwia zasypianie, ma działanie bakteriobójcze, obniża nadprodukcję łoju w skórze, zwalcza infekcje skóry oraz… zmniejsza zmarszczki! A to tylko część jej niesamowitych właściwości! Dobre olejki eteryczne znajdziesz na tej stronie.
Dodaj komentarz